Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 26 lis, 2018 |

Wycieczka górska

Góry są idealnym miejscem do spacerów i uprawiania rozmaitych sportów. Jeżeli jednak potrzebujemy “czegoś więcej” niż przechadzki o zachodzie słońca, możemy wybrać się na bardziej ekstremalną przygodę – w Karkonoszach czeka na nas m.in. spływ pontonami. Najlepiej bawimy się wśród znajomych, warto więc tego typu wyzwanie przeżyć właśnie z nimi np. podczas wyjazdu integracyjnego.

Spływ pontonem

Dosyć popularną atrakcją jest spływ kajakiem – zazwyczaj dwie osoby wiosłują i walczą z nurtem rzeki. A gdyby tak zamienić kajak na… ponton? I to jeszcze 7-osobowy? Tego typu spływ pontonami nazywamy raftingiem. Jest to turystyczna odmiana spływu rzecznego, do której używa się różnego rodzaju tratw, pontonów, kajaków itp. Do niedawna rafting uważany był za sport ekstremalny, obecnie jednak stanowi świetną rozrywkę nie tylko dla osób o mocnych nerwach. Spływ pontonem nie wymaga specjalnego przygotowania – jeżeli uczestnicy zabawy ufają sobie nawzajem i potrafią dobrze współpracować, spływ będzie czystą przyjemnością z dreszczykiem adrenaliny. Właśnie dlatego wiele firm decyduje się na tego rodzaju wyjazd integracyjny. Wspólna zabawa podczas manewrowania pontonem uczy podejmowania szybkich decyzji, odporności na stres, ale przede wszystkim pracy w grupie. Dwór Korona Karkonoszy organizuje tego rodzaju przygodę dla wszystkich poszukiwaczy dobrej zabawy!

rafting, korona Karkonoszy - firmowe imprezy w górach

Rafting – przygotowanie

Na początek wybieramy rodzaj spływu i stopień trudności rzeki. Dopasowujemy ją do doświadczenia posiadanego przez grupę. Dla początkujących najlepsze będą WWI lub WWII. Trzeci poziom odpowiedni jest dla osób mających już wcześniej do czynienia z wysokimi falami i silnym nurtem. Poziom czwarty i piąty są zarezerwowane dla profesjonalistów. Kolejny etap przygotowań to odpowiedni ubiór – powinniśmy unikać zakładania bawełnianych koszulek i spodni – potęgują one uczucie zimna. Na spływ pontonem możemy ubrać piankę pływacką, odzież termiczną bądź po prostu odzież szybkoschnącą. Dobrze jest przygotować sobie na brzegu drugie ubranie, na zmianę, aby po skończonym spływie szybko się przebrać. Buty, które zakładamy na rafting, powinny być lekkie i przylegać do stopy. Najlepsze będzie tak zwane obuwie neoprenowe (do pływania). Jeżeli takowego nie posiadamy, wystarczą nawet zwykłe tenisówki, warto się jednak liczyć z faktem, iż praktycznie na pewno będą one przemoczone.

Bezpieczeństwo na wodzie

Jak mówi przysłowie “przezorny – zawsze ubezpieczony”, warto więc nawet na spokojnym spływie założyć kamizelkę asekuracyjną, która w razie wypadku bezpiecznie utrzyma nas na powierzchni wody. Dobrze zaopatrzyć się również w kask ochronny, zakrywający uszy, skronie i czoło. W przypadku kasku bardzo ważne są otwory odprowadzające wodę. Do przechowywania rzeczy podczas spływu, najlepiej wybrać wodoszczelną torbę, którą można montować na powierzchni pontonu. Pamiętajmy – bezpieczeństwo to podstawa!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj