Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Materiały partnera | wtorek, 6 mar, 2018 |

Wysokiej jakości worki do odkurzaczy

Worki do odkurzacza odgrywają ogromną rolę w efektywnym pozbywaniu się zanieczyszczeń, chronią odkurzacz, a także zapewniają alergikom bezpieczniejsze środowisko do życia. Warto zatem wybierać je odpowiedzialnie, zawsze stawiając na produkty możliwie wysokiej jakości. Po czym je poznać?

Dokładne filtry i solidna struktura

Worki do odkurzaczy przede wszystkim różnią się skutecznością w zatrzymywaniu zanieczyszczeń. Modele papierowe są dosyć cienkie i raczej nie sprawdzają się w charakterze bariery dla drobinek mikroskopijnych rozmiarów. Temu zadaniu lepiej podołają worki syntetyczne, wykonane z mikrowłókien. Przede wszystkim mają więcej warstw, dzięki czemu o wiele dokładniej filtrują powietrze. Jednocześnie nie utrudniają jego przepływu przez odkurzacz. Sprzyjają ochronie urządzenia przed uszkodzeniem na skutek przenikania różnego rodzaju substancji. W kwestii solidnej struktury uwagę także najlepiej zwrócić ku workom wykonanym z mikrowłókien. Są one bowiem bardzo wytrzymałe i wykazują znaczne właściwości pod względem elastyczności. Nawet po wypełnieniu po brzegi, taki worek nie pęka. Odkurzacz jest zatem chroniony, łatwiej też wyjąć pełny worek i go wyrzucić. Syntetyczne worki do odkurzaczy bardzo często wyposażone są w dodatkowe wzmocnienia w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenie. Podobną wytrzymałością charakteryzują się worki wielokrotnego użytku. Szyje się je z tkanin i mogą na ogół służyć wiele lat. Dosyć dobrze zatrzymują zanieczyszczenia, niestety z biegiem czasu coraz więcej z nich osadza się w materiale worka. Trudno się ich pozbyć, mogą natomiast sprzyjać rozwojowi roztoczy oraz bakterii. Ze względów higienicznych lepiej zatem postawić na jednorazowe worki syntetyczne. To rozsądny wydatek, zapewniający dobre efekty odkurzania oraz utrzymanie czystości.

Cena i wydajność

Wiele osób wybiera worki papierowe, ponieważ przemawia do nich ich niska cena. Rozsądnie jednak przyjrzeć się takiemu wydatkowi w dłuższej perspektywie czasu. Otóż tradycyjne papierowe modele może i są tańsze, ale trzeba je wymieniać częściej. Mogą bowiem ulec uszkodzeniu na skutek zebrania tam zbyt wielu zanieczyszczeń. Poza tym mają one ograniczone możliwości rozciągania się, zatem używając ich, rzadko kiedy w pełni wykorzystuje się pojemność komory swojego odkurzacza. Tymczasem nieco droższe worki syntetyczne dają taką możliwość. Są w stanie pomieścić o wiele więcej zanieczyszczeń. Co więcej nie pękają, więc nawet jeżeli zapomni się o ich wymianie, zawartość nie wydostanie się na zewnątrz. Takie worki rozciągają się w całej dostępnej przestrzeni, zatem generalnie służą dłużej. Porównując wydatki na te dwa popularne rodzaje worków jednorazowych, z całą pewnością produkty syntetyczne opłacają się o wiele bardziej. Dodatkowym bonusem jest tu również wspomniana dokładność w czyszczeniu i usuwaniu nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń. Włókninowe worki do odkurzaczy to zatem dobra inwestycja. Kupując większe opakowanie zyskuje się spokój na kilka lat, a w międzyczasie można delektować się prostszym i efektywniejszym odkurzaniem.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Skomentuj