Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 10 kwi, 2018 | 1 Komentarz

XII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie przed nami!

Najbliższy weekend, 13 – 15 kwietnia br., zapowiada się bardzo intensywnie i mocno muzycznie. Przed nami już XII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą.

Organizowana już od dwunastu lat impreza posiada wyjątkową rangę oraz ugruntowaną pozycję na muzycznej mapie Polski. Organizatorami są jak co roku Mosińskie Towarzystwo Gitarowe i Mosiński Ośrodek Kultury. I jak zwykle, także i tym razem nie zabraknie muzycznych atrakcji.

Koncerty

W piątek, 13 kwietnia wystąpi STANISŁAW SOYKA TRIO. Stanisław Soyka to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, wokalista jazzowy, pianista, kompozytor. Podczas koncertu w Mosinie Stanisław Soyka wystąpi w Trio wraz z Przemysławem Gregerem /gitara, gitara akustyczna/ oraz Jakubem Sojką /perkusja/.

W piątkowy wieczór wystąpi także DAWID KOSTKA TRIO feat. PAWEŁ KACZMARCZYK. Gitarzysta Dawid Kostka to doskonały ambasador poznańskiego i polskiego jazzu. Paweł Kaczmarczyk – pianista jazzowy i kompozytor, ma na swym koncie ma kilka świetnie przyjętych albumów, dwie nominacje do Fryderyków, nagrody oraz liczne tytuły artysty i płyty roku.

Sobota, 14 kwietnia, to specjalna edycja koncertu EABS – Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) z udziałem Michała Urbaniaka oraz brytyjskiego muzyka TENDERLONIOUSA. Michał Urbaniak – wybitny polski muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer, grający głównie na skrzypcach i saksofonie. Tenderlonious – brytyjski mistrz instrumentów dętych, przedstawiciel wyspiarskiego renesansu jazzu, który zagra gościnnie na flecie i saksofonie altowym. To połączenie musi dać niezapomniane wrażenia! (uwaga – tu nastąpiła zmiana programu – pierwotnie miał wystąpić Tomasz Stańko, jednak choroba uniemożliwiła mu gościnny udział w koncercie zespołu EABS).

XII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie - MOK Mosina

XII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie – Mosiński Ośrodek Kultury

W niedzielę, 15 kwietnia, odbędzie się finał IX Wielkopolskiego Przeglądu Kapel Gitarowych oraz konsultacje warsztatowe dla zespołów z udziałem Ryszarda Glogera.

W programie znajdą się warsztaty prowadzone przez Carlosa Ramireza i Dawida Kostkę – doskonała okazja do szlifowania umiejętności gitarowych. Zapraszamy również do zwiedzania towarzyszących imprezie wystaw.

Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą to niewątpliwie największe wydarzenie muzyczne w Mosinie – serdecznie zapraszamy do udziału!

A tak było w ubiegłym roku: Gitarowa uczta muzyczna w Mosinie

Szczegóły na stronie: www.gitaramosina.pl

 

XII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie - MOK Mosina

XII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie – Mosiński Ośrodek Kultury

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Mariola Marecka Chudak
    wtorek, 10 kwi, 2018, 16:15:53 |

    Patriotyzm lokalny – dajmy zarobić naszym mieszkańcom :)

Skomentuj