Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 3 kwi, 2018 | komentarze 3

XV Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2018

Już 7 kwietnia br. w hali OSiR w Mosinie po raz piętnasty odbędzie się Turniej Formacji Tanecznych „Mosina 2018”. Jest to największe wydarzenie taneczne na terenie Gminy Mosina.

Ponad 100 zespołów i 1000 uczestników z różnych stron Polski zjeżdża się na sobotni turniej, by rywalizować pod okiem profesjonalnego jury. Muzyka, taniec i świetna zabawa – to właśnie przyświeca temu wydarzeniu.

fot. Dariusz Madej

Uczestnicy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych oraz trzech kategoriach tanecznych: taneczne formy kultury uliczne, formy klasyczne oraz inne formy taneczne. Każdy występ trwa ok. 4 min. Kolorowe stroje, przepiękna scenografia, perfekcyjnie przygotowanie wystąpienia, profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie, sprawiają, że na ten jeden dzień Mosina staje się prawdziwą stolica tańca.

fot. Dariusz Madej

Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy gadżet związany z turniejem oraz naszą gminą. Na zwycięzców czekają okolicznościowe statuetki oraz medale. W związku z okrągłym jubileuszem organizatorzy przygotowali dla uczestników oraz kibiców dodatkowe atrakcje.

fot. Dariusz Madej

Szczegółowe informacje na temat turnieju na bieżąco uaktualniane są na stronie www.osirmosina.pl oraz na FB. Wstęp na turniej tańca jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe, niesamowite, barwne wydarzenie!

(OSiR)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Many
  wtorek, 3 kwi, 2018, 16:29:03 |

  Spoko turniej, naprawdę na wysokim poziomie. Generalnie impreza jest o wiele większa niż wielu osobom w Mosinie się wydaje. Przepiękny sposób na promocję miasta.

 • mosiniak
  wtorek, 3 kwi, 2018, 20:24:10 |

  Tak, to prawda.

 • elwira
  niedziela, 29 kwi, 2018, 17:46:19 |

  Nie ma krwi, nie ma wpisów. Impreza fantastyczna, znakomita organizacja. Znajomi z poznania wniebowzieci i zaskoczeni ilością tancerzy oraz sprawną organizacją. Zazdroszczą Mosinie tego i podobnych turniejów. Myślałam, że obchodzą naszych mieszkańców takie wydarzenia, ale z ilości wpisów wnioskuje, że włączają się tylko wtedy, kiedy jest „ostro” i można komuś dopiec.
  Ech Mosina…

Skomentuj