Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Marta Mrowińska | środa, 13 cze, 2018 |

„Zawsze Młodzi” – czyli pasja życia i radość śpiewania

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mosinie obchodzić będzie niebawem 45-lecie swojego istnienia na terenie Gminy Mosina. Już dziś serdecznie zapraszamy na uroczystości, a tymczasem przedstawiamy działalność związkowego chóru „Zawsze Młodzi” – to doskonałe miejsce, by poczuć się młodym, zyskać energię i dobry humor. Jak oni to robią?

Chór Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Zawsze Młodzi” z Mosiny założony został 16 października 2007 roku. Inicjatorem utworzenia chóru była pani Krystyna Malinowska, zaś organizatorem i dyrygentem został pan Edmund Górny. Pierwszy występ odbył się 9 stycznia 2008 roku, a był to koncert kolęd podczas spotkania opłatkowego seniorów w Mosinie. Autorką nazwy chóru „Zawsze Młodzi” jest pani Teresa Górna, która także opracowała i prowadzi kronikę chóru.

chórzyści podczas próby

W ciągu dziesięciolecia istnienia chóru zmieniał się jego skład. Pierwotnie w chórze śpiewali: Teresa Habdas, Teresa Kowalska, Teresa Szymańska, Stanisława Konieczna, Zofia Czosnek, Helena Langner, Stefania Kubacka, Henryk Chojnacki, Stanisław Przybysławski. W 2011 roku odeszła z chóru Teresa Habdas, powitano natomiast Janinę Wiciak i Bogumiłę Józefiak (działały aktywnie do 2014 roku). Obecnie do członków chóru należą także: Jolanta Konieczna, Maryla Szczepaniak, Barbara Przybysławska, Danuta Sroka, Kazimierz Woźniak, Józefa Wilczek, Melania Ostrowska. Dyryguje i przewodniczy niezmiennie Edmund Górny.

P. Edmund Górny – od lat niezmiennie dyrygent i przewodnik chóru

Od początku swego istnienia chór występuje na wielu uroczystościach. Najważniejsze z nich to między innymi: niedziele palmowe, spotkania opłatkowe, Dzień Inwalidy i Rencisty, Dzień Seniora. Chór występuje także co roku na Świętogórskich Spotkaniach Seniorów w Gostyniu, uświetnia jedną z najbardziej znanych i popularnych imprez w Mosinie – „Szeroko na Wąskiej”, jest obecny podczas Dni Mosiny i corocznego Festynu Organizacji Pozarządowych. Cyklicznie występuje w Domu Pomocy Społecznej w Psarskim. „Zawsze Młodzi” ubogacają swoją obecnością liczne pikniki, spotkania przy ognisku, festyny.

Nawet po próbie trudno się rozstać… Ostatnie piosenki przed wyjściem :)

Członkowie chóru spotykają się na próbach w każdą środę o godz. 15:00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Mosinie. Warto tam zajrzeć – wśród chórzystów panuje życzliwa, radosna atmosfera, a wspólny śpiew jest okazją do spotkania i wymiany najnowszych informacji, snucia kolejnych planów, przygotowywania występów. Seniorzy pokazują, że można czerpać ogromną radość ze śpiewania, a swoją energią i dobrym humorem mogliby obdarować niejedną osobę. W towarzystwie chórzystów odnosi się wrażenie, że nazwa „Zawsze Młodzi” doskonale odzwierciedla klimat i charakter chóru.

Serdecznie zapraszamy zatem wszystkich, którzy lubią śpiew i dobre towarzystwo do dołączenia w szeregi chóru! Dołączamy też program obchodów 45-lecia PZERiI (za: mosina.pl)

7 lipca 2018 r.

13:30 – MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE P.W. ŚW. MIKOŁAJA W MOSINIE W INTENCJI PZERiI

14:30 – PRZEMARSZ ZE SZTANDAREM DO OŚRODKA KULTURY UL. DWORCOWA 4b

15:30 – OFICJALNA UROCZYSTOŚĆ (WYSTĘPY ARTYSTYCZNE, POCZĘSTUNEK)

ZAKOŃCZENIE OKOŁO 20:00

OD CHWILI ROZPOCZĘCIA UROCZYSTOŚCI NA SALI MOK, AŻ DO ZAKOŃCZENIA SŁUCHAMY ŁADNYCH MELODII ROZRYWKOWO-TANECZNYCH

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału (konieczne zgłoszenie – WAŻNE): Zgłoszenia uczestnika – przyjmowane będą we wtorki od 10:00 do 12:00 w siedzibie Związku – Mosiński Ośrodek Kultury ul. Dwrocowa 4b, pokój nr 10 (podziemie).

Skomentuj