Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 31 sie, 2018 |

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki w Mosinie!

Wszyscy znamy projekt Szlachetna Paczka, realizowany w całej Polsce od osiemnastu lat. Jak co roku, mieszkańcy naszej gminy również włączą się w pomoc potrzebującym.To dobry moment, by dołączyć do projektu i zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki.

Żeby zostać wolontariuszem, nie jest istotne doświadczenie, wiedza czy umiejętności – liczy się motywacja, postrzeganie rzeczywistości, wrażliwość na drugiego człowieka. I chęć pomocy.

Zachęcamy do zgłoszenia. Dlaczego warto? Razem możemy zmienić świat wokół nas, dać impuls do zmiany tym, którzy często pogrążeni są w zniechęceniu i bezradności. Jest to praca, podczas której tworzą się nowe znajomości, nawiązują relacje, przeżywamy mnóstwo emocji, wzruszeń i pięknych chwil. To także okazja do zdobycia nowych umiejętności, doświadczenia, kompetencji, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

szkolenie wolontariuszy Szlachetnej Paczki (zdjęcie archiwalne)

Wszystkich szczegółów związanych z pracą wolontariusza dowiecie się podczas rozmowy rekrutacyjnej i szkolenia wdrożeniowego.
Zachęcamy do zgłaszania się – stwórzmy zespół, który będzie się wspierał i działał wspólnie dla innych. Stwórzmy superpaczkę :)

Jak działa Szlachetna Paczka i o tym, jak projekt przebiegał wcześniej w Mosinie przypominamy:

Prawdziwa bieda milczy

Razem możemy więcej niż nam się wydaje

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłoszenia się poprzez formularz: zostań wolontariuszem

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, piszcie także do Mosińsko-Puszczykowskiego Centrum Wolontariatu – tam dowiecie się wszystkiego :) Zapraszamy! Bez wolontariuszy nie ma Paczki!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj