Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | piątek, 12 lip, 2019 |

Sprawdź, dlaczego Władysławowo to dobre miejsce na wakacje

Położenie Władysławowa sprawia, że razem z Łebą i Kołobrzegiem każdego roku walczy o miano wakacyjnej stolicy Polski. W granicach miasta piaszczyste plaże ciągną się kilometrami, a zachwycająca przyroda Mierzei Helskiej pozwala odetchnąć od miejskiego zgiełku. Zastanawiasz się, co warto zrobić we Władysławowie? Noclegowo.pl spieszy z pomocą i zaprasza do aktywnego odkrywania!

Magiczne Kaszuby

Wybierając to miejsce na urlop poczujesz się wyjątkowo, gdy tylko zobaczysz tablicę z nazwą miejscowości. Przyjezdnych wita napis Władysławowo, a tuż pod nim Wiolgo Wies, czyli Wielka Wieś. Miasteczko znajduje się bowiem na terenie Pobrzeża Kaszubskiego, więc można spotkać tam rodowitych Kaszubów. W 2013 roku we Władysławowie odbył się XV Zjazd Kaszubów, a słynne wśród mieszkańców Radio Kaszebe rozpoczęło tam swoją działalność. Tradycje kaszubskie pielęgnowane są do dzisiaj i przekonasz się o tym, gdy spróbujesz wyjątkowych przysmaków w jednej z lokalnych restauracji. Śledź po kaszubsku i kaszubskie ruchanki podbiją niejedno podniebienie! Aby poczuć ducha regionu koniecznie zajrzyj w lipcu na festiwal Kaszubskie Łodzie Pod Żaglami do pobliskich Chałup. W ramach wydarzenia odbywają się tam tradycyjne regaty, koncerty kaszubskich zespołów muzycznych oraz regionalny festyn. Na miejscu kupisz także piękne regionalne wyroby rzemieślnicze, a nawet ubrania ozdobione kaszubskim haftem.

Władysławowo windsurfing

Władysławowo windsurfing

Morska przygoda

Tradycje związane z rybołóstwem we Władysławowie sięgają XII wieku. Gdyby nie gwałtownie rozwijająca się turystyka, to prawdopodobnie głównym źródłem utrzymania się mieszkańców do dzisiaj byłoby właśnie rybołóstwo. Nic dziwnego, że w latach 30-tych XX wieku wybudowano tam jeden z najważniejszych portów rybackich na wybrzeżu Bałtyku. Można tam zacumować jachtem, a w okolicznej knajpie skosztować świeżej ryby. Latem w porcie organizowane są wycieczki kutrem wzdłuż wybrzeża. Prawdziwym łowcom wrażeń polecamy jednak całodzienną wyprawę kutrem rybackim w morze na połów dorsza. Jesteśmy przekonani, że zapamiętasz tę przygodę do końca życia nawet, jeśli nie jesteś miłośnikiem wędkarstwa. Przed wyprawą warto jednak zajrzeć na wystawę przy ulicy Portowej, która poświęcona jest pracy rybaka. Zapoznasz się tam z historią i technicznymi niuansami najstarszego zawodu świata, a także spróbujesz swoich sił sterując kutrem na multimedialnym symulatorze. Po takiej dawce wiedzy możesz śmiało ruszać na podbój morskich fal, a potem dać się ugościć w jednym z rodzinnych obiektów noclegowych – Władysławowo oferuje ich całe mnóstwo!

Raj dla rodzin z dziećmi

We Władysławowie odnajdą się także rodzice, którzy chcą zorganizować swoim pociechom wakacje życia. Ocean Park to prawdziwa gratka dla małych odkrywców i miłośników zwierząt morskich. Wielkie rzeźby wielorybów i innych stworzeń oceanicznych na pewno zrobią wrażenie. Fani Harrego Pottera koniecznie muszą wejść na piąte piętro Domu Rybaka przy ulicy Hallera, gdzie znajduje się Muzeum Iluzji. Warto obejrzeć interaktywną wystawę poświęconą iluzjom optycznym i poznać sekrety prawdziwych sztuczek magicznych. Dreszczyku emocji dostarczy natomiast Lunapark Sowiński, gdzie nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. Przejażdżka kolejką górską, park linowy, czy też liczne karuzele sprawią, że nawet dorośli odnajdą w sobie ducha zabawy.

Sportowy zawrót głowy

Jeśli masz sportowe zacięcie, to przyjeżdżaj do Władysławowa, ponieważ nie ma lepszej bazy wypadowej na rowerowe wycieczki po Mierzei Helskiej. Piękne okoliczności przyrody kuszą wielu biegaczy, więc możesz sobie wyobrazić, jak wspaniałym pomysłem jest jogging po plaży. Korzystne wiatry oraz położenie Władysławowa sprawiają, że jest to także wymarzone miejsce do spróbowania swoich sił w windsurfingu lub kitesurfingu. Prawdziwi fani sportu powinni zajrzeć do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo i zagrać w tenisa, a potem zregenerować siły w Centrum SPA. Tylko we Władysławowie można zobaczyć Aleję Gwiazd Sportu, czyli aleję upamiętniającą wybitnych sportowców. Swoją gwiazdę ma tam m.in. Kazimierz Górski, Mateusz Kusznierewicz czy też Otylia Jędrzejczak. Co roku w lipcu we Władysławowie odbywa się Festiwal Sportu. Nad morze przyjeżdżają tłumy znanych osobistości ze świata sportu i wtedy też odkrywane są kolejne gwiazdy. Kto wie, może w tym roku uda Ci się uścisnąć rękę z ulubionym sportowcem?

Jak widać, urlop we Władysławowie może być spełnieniem marzeń dla każdego. My się wcale nie dziwimy, że Polacy tak kochają to miejsce. Jeśli chcesz się zachwycić przyrodą, wypocząć jak król i poczuć nutkę ekscytacji to już dziś zarezerwuj nocleg na Noclegowo.pl i pakuj walizki!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj