T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | sobota, 6 kwi, 2019 |

Wspaniali ludzie z gitarami

Za wcześnie jeszcze na podsumowanie tegorocznych Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą. Wybrzmiewają jeszcze nieustannie w Mosińskim Ośrodku Kultury dźwięki gitar. Na scenie występują zespoły znane nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą. Oprócz licznych koncertów można wziąć udział w warsztatach, gdzie adepci sztuki operowania „wiosłem” mogą podszkolić się w tej dziedzinie. Po koncertach, rozgrywanych na scenie w sali reprezentacyjnej, festiwalowe życie przenosi się do klubu, który został urządzony w sali kolumnowej, gdzie króluje luz i blues i można poznać tu wielu wspaniałych ludzi.

Mimo, że nie udało nam się wziąć udziału w jam session to udało się spotkać kilku wspaniałych ludzi, którzy opowiedzieli nam o swojej muzycznej pasji. Mogę powiedzieć, że po spotkaniu z nimi innego znaczenia nabrała dla mnie piosenka zespołu Dżem pt. Wehikuł czasu.

Już niebawem w kolejnej audycji Radia MPL będzie można posłuchać rozmowy z uczestnikami festiwalu. Tymczasem jeśli ktoś nie ma jeszcze planów na jutrzejszy dzień to zachęcamy, aby wsiąść do tego wehikułu i spędzić tam czas ze wspaniałymi ludźmi przy dźwiękach gitar, ukulele, harmonijki i różnych innych żywych instrumentów.

Adam Szymczak, kolekcjoner pamiątek po zespole Dżem, pokazał nam ukulele z podpisami członków tego zespołu, które wylicytował podczas aukcji zorganizowanej w trakcie festiwalu. Niebagatelna kwota 7600 zł wspomoże dzieci przebywające na oddziale onkologicznym.

Adam Szymczak ze swoim Dżem’owym ukulele

Rękopis piosenki „Czerwony jak cegła”

Adam Szymczak z rękopisem piosenki „Czerwony jak cegła”

Na harmonijce gra Piotr Szymczak, syn Pana Adama

Wystawa instrumentów urządzona w holu

Klub festiwalowy urządzony w sali kolumnowej

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj