Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 11 paź, 2019 |

JRG-9: Wypadek we wsi Modrze

Jak podają strażacy z jednostki JRG-9 w niedzielę 6 października 2019 roku na obszarze chronionym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 doszło do trzech groźnie wyglądających wypadków. Do najbardziej niebezpiecznego zdarzenia doszło około północy we wsi Modrze.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że samochód osobowy marki VW Bora z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna – kierowca, który był jedynym uczestnikiem wypadku został zakleszczony w pojeździe.

wypadek we wsi Modrze

wypadek we wsi Modrze fot. mł. ogn. Zbigniew Jagłowski, JRG-9

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy pomocy narzędzi hydraulicznych przystąpili do wykonania dostępu do osoby poszkodowanej, w którym koniecznym było usunięcie dachu oraz boku pojazdu. Poszkodowany z obrażeniami kończyn dolnych został niezwłocznie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. Następnie działania Jednostek Ochrony przeciwpożarowej polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Działania Straży Pożarnej trwały do późnych godzin nocnych, na czas których droga była nieprzejezdna. W działaniach brała również udział Ochotnicza Straż Pożarna Strykowo.

wypadek we wsi Modrze

wypadek we wsi Modrze fot. mł. ogn. Zbigniew Jagłowski, JRG-9

Zdjęcia:
mł. ogn. Zbigniew Jagłowski, JRG-9, zmiana I.
Opracowanie:
mł. asp. Przemysław Zbierski, JRG-9, zmiana I.

jrg9 logo

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj