Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 15 sty, 2019 | komentarze 4

❤️️ 27 Finał WOŚP za nami! – aktualizacja

Za nami jeden z niewątpliwie najgorętszych dni w roku – 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zawsze, tak i tym razem mieszkańcy Mosiny połączyli siły w jednym celu – by pomóc chorym dzieciom.

Celem tegorocznej zbiórki był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki, w których dokonuje się specjalistycznej diagnozy oraz udziela pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W Mosińskim Ośrodku Kultury odbywały się występy… (fot. WOŚP Mosina)

…i licytacje (fot. WOŚP Mosina)

Aktualizacja, 15.01.2019 r.

Kwota zebrana podczas 27. Finału w Mosinie to 87.595,71 zł oraz 106,04 euro. Dodatkowo zebraliśmy też inne waluty obce i 2 obrączki. Szersze podsumowanie 27. Finału w Mosinie, w związku ze śmiercią Prezydenta Gdańska, opublikujemy po dniu żałoby narodowej, który zostanie wprowadzony w dniu pogrzebu – informuje sztab WOŚP Mosina.

W Mosinie podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywały się koncerty, licytacje, a miłośnicy sportu wzięli udział w V Biegu Zimowym po Wielkopolskim Parku Narodowym (który jest jednocześnie częścią corocznego Mosińskiego Grand Prix). W tym roku na dystansie 10 km wystartowało ponad 370 biegaczy.

Bieg po WPN – rozgrzewka przed startem (fot. Dariusz Madej)

start biegu (fot. Dariusz Madej)

Podczas Finału w Mosinie zebrano ponad 85 000,00 zł!!! Dokładny wynik będzie znany niebawem,, tymczasem nam wciąż towarzyszą orkiestrowe emocje i niezapomniane wrażenia – DZIĘKUJEMY, że jesteście!

Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta Mosina

Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta Mosina – koncert w MOK Fot. Marta Szeląg-Nowak

Jedno z ostatnich zdjęć śp. Pawła Adamowicza podczas WOŚP

Jedno z ostatnich zdjęć śp. Pawła Adamowicza podczas WOŚP w Gdańsku

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 9)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • Doman
  wtorek, 15 sty, 2019, 10:12:56 |

  Szkoda, że tak wielki dzień musiał zostać splamiony przez jakiegoś psychopatę. Mam nadzieję, że umocni to jeszcze bardziej wośp, zwłaszcza, że sam ś.p. Paweł Abramowicz brał w niej wielki czynny udział. Chwała bohaterom. Stop podziałom.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +4 (Głosujących: 4)
 • wtorek, 15 sty, 2019, 14:55:59 |

  Aktualizacja: Znamy kwotę jaką udało się zebrać podczas tegorocznej zbiórki na rzecz WOŚP.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)
 • Andrzej Nowak
  wtorek, 15 sty, 2019, 21:06:29 |

  Super akcja i fajna sprawa ale obawiam się że wydarzenia z Gdańska mogą jeszcze bardziej negować całą akcje WOŚP. I to przez jakiegoś psychopatę bo tak go można nazywać…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)
 • Piotr
  niedziela, 20 sty, 2019, 22:21:47 |

  Dobroczynna akcja skalana taką tragedią… Szkoda słów, jedyne pocieszenie jest takie, że zebrana kwota wspomoże życie i zdrowie dzieciaków. Pamiętajmy też o tym, że pomagać można cały rok. Jest wiele fundacji, stowarzyszeń które możemy wspierać :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo