Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 20 lut, 2019 | komentarzy 6

Alarm bombowy na stacji Poznań Główny (aktualizacja)

Jak informuje Linia kolejowa E59: Poznań Główny – Leszno na swoim profilu społecznościowym trwa ewakuacja budynku dworca PKP Poznań Główny. Są opóźnienia w kursach pociągów.

Aktualizacja: Akcja została zakończona. Pozostawiony na dworcu pakunek nie stanowił zagrożenia.

Na miejscu działa policja z psami tropiącymi, którzy zostali poinformowani o pakunku pozostawionym w hali dworca.

Otrzymaliśmy informację o pakunku pozostawionym przy koszu na śmieci – informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Jest to już druga w ostatnim czasie ewakuacja dworca. Tydzień temu miała ona miejsce w centrum handlowym Avenida, przylegającym do poznańskiego dworca.

Aktualizacja: Akcja została zakończona. Pozostawiony na dworcu pakunek nie stanowił zagrożenia.
W tym samym momencie informacja o ładunku wybuchowych została wysłana do dworca w Poznaniu, Kaliszu i Pile. Nigdzie nie stwierdzono zagrożenia.

źródło: Linia kolejowa E59: Poznań Główny – Leszno, Głos Wielkopolski

Poznań - dworzec główny

Poznań – dworzec główny

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (6)

 • Gość
  środa, 20 lut, 2019, 12:57:30 |

  Pewnie znowu jakiś żartowniś. E

 • Piter
  środa, 20 lut, 2019, 13:58:52 |

  Wjechałem na górny parking dworca w momencie gdy była ewakuacja.
  UWAGA: Nigdzie nie było widać policji, bramki na parkingi normalnie działały, ludzie sobie swobodnie wjeżdżali. Oprócz niewyraźnego komunikatu o opuszczeniu budynku i sygnale nie było żadnej obsługi, ochrony i policji. Swobodnie sobie wszedłem wejściem górnym (obok biedronki) i nikt mnie nie zatrzymywał, nie było żadnego policjanta. Kilka osób dookoła mnie było zdezorientowanych w tym co się dzieje. Zero informacji od kogokolwiek. Zajrzałem na część hali dworca – nie było nikogo oprócz kilku przechadzających się osób, nikt nie próbował ich wyprowadzić albo przekazać jakieś informacje!
  Moim zdaniem SKANDALICZNE zachowanie policji która nie obstawiała prawie żadnych wejść, żadnej informacji, osób które kierowały by ruchem itp. W przypadku prawdziwego zagrożenia niepotrzebnie mogło by zostać poszkodowanych wiele osób.
  Gdzie są „mądre głowy” odpowiedzialne za skuteczne i właściwe działanie w takich sytuacjach?
  I znowu kiedyś wejdzie w życie powiedzenie, żę Polak mądry po szkodzie?

  • igor
   czwartek, 21 lut, 2019, 11:31:15 |

   No właśnie – sygnale. Ile osób wie jaki jest sygnał w razie zagrożenia bombowego? Kiedyś tego uczono w szkołach, a teraz? Później pisze taki jeden, że słyszał sygnał a mimo to pcha się na teren i jeszcze ma pretensje że nikt go nie zatrzymywał. Głupota w czystej postaci. Czy ludzie są aż takimi ofiarami że trzeba każdego z osobna za rękę wyprowadzać bo nie może zrozumieć prostego przekazu?

  • mieszkaniec
   czwartek, 21 lut, 2019, 11:34:19 |

   Skandaliczne to jest Twoje zachowanie, że pomimo ostrzeżeń nie wycofałeś się z terenu dworca tylko jeszcze sobie spacerowałeś po jego terenie.

 • Gość
  środa, 20 lut, 2019, 17:58:00 |

  Niewem była tam i to co przeżyłam to jest dramat wszędzie była policja psy wszystko zamknięte niepuszaly nigdzie. Pociągi zatszumane. Ludzie jak głupi biegły.

 • Przemo
  poniedziałek, 25 lut, 2019, 23:23:33 |

  Nie wiem czym ludzie się kierują zgłaszając, że znajduje się bomba, skoro jej nie ma. Czy to nadal głupia „zabawa”, Czy ma to jakiś głębszy sens…

Skomentuj