Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 7 sie, 2019 |

Bądź widoczny. Widocznie, bezpieczniej!

Trwa lokalna kampania edukacyjno-informacyjna „Widocznie, bezpieczniej!“ dotycząca bezpieczeństwa rowerzystów na drodze. Akcja potrwa do końca września br. Zaprojektowana została przez firmę Imex Logistics Sp.z o.o. ze Śremu. Misją oraz głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na kwestie dotyczące widoczności rowerzystów na drogach, znajomości przepisów kodeksu drogowego oraz przypomnienie o poprawnych, bezpiecznych zachowaniach na drodze.

Bądź widoczny. Widocznie, bezpieczniej!

W ramach akcji zaplanowano szereg inicjatyw, które będą skupiać się głównie na edukacji uczestników. W wybranych przedszkolach odbywają się spotkania z najmłodszymi, podczas których ambasador kampanii Radosław Kozal nie tylko opowiada o tym dlaczego bycie widocznym na drodze jest ważne, ale także przekazuje dzieciom odblaskowe gadżety.

Spotkania z dorosłymi cyklistami to kolejny filar kampanii. Doświadczony instruktor kolarstwa poprowadzi krótki wykład dotyczący m.in. bezpiecznego poruszania się w grupie oraz sygnalizowania manewrów na drodze. Spotkania wieńczone będą wspólną, grupową przejażdżką oraz praktycznymi ćwiczeniami.

Bądź widoczny. Widocznie, bezpieczniej!

Bądź widoczny. Widocznie, bezpieczniej! – kampanie edukacyjno-informacyjna

Pod koniec sierpnia zaplanowany jest również rodzinny piknik, podczas którego uczestnicy – mali i duzi – będą mieli okazję doświadczyć przeróżnych atrakcji rowerowych (rowery tor przeszkód, sportowy quiz, plac manewrowy) i nie tylko. Wszystko w myśl zasady: ucz i baw!

Całości dopełniać będą spotkania z dziećmi w strefach rowerowych na wybranych imprezach biegowych ogólnopolskiego cyklu „KIDS RUN“.

Kampania „Widocznie, bezpieczniej!“ wspierana jest przez Burmistrza Śremu oraz Fundację Tata z Poznania. Realizowana jest przy współpracy m.in. Volkswagen Centrum Poznań oraz Decathlon Poznań Komorniki.

Kontakt: Julia Kozal

spotkanie z przedszkolakami - Bądź widoczny. Widocznie, bezpieczniej!

spotkanie z przedszkolakami – Bądź widoczny. Widocznie, bezpieczniej!

Bądź widoczny plakat

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj