Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Paulina Korytowska | poniedziałek, 9 gru, 2019 | komentarzy 8

BP już u nas!

W Łęczycy przy ul. Leśnej i Poznańskiej (tuż obok sklepu „Biedronka”) powstaje stacja paliw należąca do znanej w Polsce sieci stacji BP. Aktualizacja: Stacja BP w Łęczycy już otwarta.

Prace rozpoczęły się tutaj 26 sierpnia, a punkt oficjalnie ma zostać otwarty z końcem grudnia br. Tempo prac wydaje się być wręcz zawrotne, a nowa stacja gotowa do będzie jeszcze w tym roku.

BP Łęczyca - stan prac pod koniec października br. fot. P. Korytowska

Stan prac pod koniec października br. fot. P. Korytowska

Na miejscu klienci będą mogli korzystać z 8 stanowisk do tankowania pojazdów oraz myjni automatycznej. Oprócz tego funkcjonować będzie tutaj również punkt gastronomiczny „Wild Bean Cafe” oferujący m.in. kawy, śniadania, zapiekanki, słodkie przekąski, hot dogi czy kanapki. Stacja BP działać ma przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Inwestorem przedsięwzięcia jest wspomniana firma BP Europa SE, a generalnym wykonawcą firma Awpol sp. z o. o. z siedzibą w Kielcach.

Pierwsza powstająca w naszej okolicy stacja benzynowa należąca do sieci stacji BP

Pierwsza powstająca w naszej okolicy stacja benzynowa należąca do sieci stacji BP fot. P. Korytowska

Najbliższe stacje paliw tej sieci zlokalizowane są w Poznaniu, stąd zapewne pomysł, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i otworzyć punkt właśnie w tym rejonie. W naszym kraju funkcjonuje obecnie ponad 570 stacji benzynowych należących do BP. Pierwsza z nich otwarta została 5 sierpnia 1995 roku w Gliwicach. Historia BP w Polsce zaczęła się od biura handlowego olejów dla samochodów i przemysłu, a z czasem powstawać zaczęły kolejno stacje paliw BP. Firma BP, mająca swoją siedzibę w Krakowie, działa w naszym kraju już od ponad 25 lat. Jest to przedsiębiorstwo o brytyjskich korzeniach założone na początku XX wieku.

Powstająca stacja BP w Łęczycy - stan na grudzień 2019

Powstająca stacja BP w Łęczycy – stan na grudzień 2019

BP – wcześniej British Petroleum, BPAmoco – brytyjskie przedsiębiorstwo naftowe założone na początku XX wieku. Obecnie BP jest trzecim co do wielkości przedsiębiorstwem petrochemicznym na świecie (po ExxonMobil i Royal Dutch/Shell).

BP mapa

Aktualizacja: Stacja BP w Łęczycy już otwarta.

BP - stacja paliw w Łęczycy

BP – stacja paliw w Łęczycy

BP - stacja paliw w Łęczycy

BP – stacja paliw w Łęczycy

Napisano przez Paulina Korytowska opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Paulina Korytowska

Akwizytorka i dziennikarka Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Wasze komentarze (8)

 • Mati
  poniedziałek, 9 gru, 2019, 11:29:12 |

  Patrząc na ilość pojazdów tłoczących się na Szosie poznańskiej, myślę, że to będzie żyła złota. Bo najbliższa stacja Orlen przy Mocka wiąże się w utknięciu w kolejnym korku, również do dystrybutora.

 • Dora
  poniedziałek, 9 gru, 2019, 11:35:53 |

  Myślę, że przyda się konkurencja. Wszyscy na tym zyskają.

  • JWB
   poniedziałek, 9 gru, 2019, 11:40:10 |

   Na Orlenie było kiedyś chrzczone paliwo, do tej poru wielu z mieszkańców omijają tą stację szerokim łukiem, zwłaszcza, że ceny też nie należą tutaj do niskich. Na pewno się przyda nowa stacja.

   • Gość
    poniedziałek, 9 gru, 2019, 19:10:47 |

    Konkurencja czyni cuda,więc i jakość paliwa się poprawi

 • Basza
  poniedziałek, 9 gru, 2019, 11:42:52 |

  eee tam najlepsza kawa i tak na orlenie :P

 • Waldi
  poniedziałek, 9 gru, 2019, 17:54:00 |

  Wita jestem pracownikiem Bp koło Warszawy i poeiem wam ze z punktu widzenia pracownika to ogólnie fajna praca ale tez dużo obowiązkow i trzeba miec wiedze itd ale zarobki mogły by być lepsze ale nalepsza kawa jest na Bp nie dam sobie powiedziec i na Statoil kiedyś a terak Cric

 • Ffff
  czwartek, 12 gru, 2019, 8:50:30 |

  Ja piernicze, jakie to trzeba miec kompleksy, zeby otwarcie STACJI BENZYNOWEJ podnosic do rangi skoku cywilizacyjnego : )))) Ludzie, ogarnijcie sie troche

Skomentuj