Strona główna / Aktualności / Dzień zawodowy w ZS im. Adama Wodziczki w Mosinie

Dzień zawodowy w ZS im. Adama Wodziczki w Mosinie

W czwartek 31 stycznia 2019 w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie odbył się Dzień Zawodowy. Goszczono uczniów ostatnich klas ze szkół podstawowych w Rogalinie, Rogalinku, Czempiniu, Pecnej, Mosiny, Krośna i Krosinka .


Ósme klasy oraz ostatni rocznik klas gimnazjalnych przyjechali poznać zawody, których nauczaniem zajmuje się szkoła. Zostali mile przywitani przez część uczniów, po czym udali do sali gimnastycznej, w której odbyła się prezentacja oferty edukacyjnej.

Dzień Zawodowy w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

Hotelarze przygotowali dla nich synchroniczny pokaz kelnerski oraz podali przydatne informacje na temat praktyk zagranicznych i innych ciekawych zagadnień na temat ich zawodu. Następnie pałeczkę przejęli logistycy. Pokazali oni za pomocą kilku krótkich scen i filmu jak wygląda praca logistyka, oraz jakie potrzebne są kompetencje logistyka w tym zawodzie.

Dzień Zawodowy w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

Pod koniec części oficjalnej uczniowie szkoły branżowej pokazali się w strojach roboczych, takich jak: kucharz, elektryk, ślusarz, cukiernik, fryzjer, drukarz, sprzedawca. Po przedstawieniu młodsi koledzy i koleżanki zostali oprowadzeni po szkole. Była okazja zobaczyć jak wygląda nasza szkoła, jak wyglądają pracownie. Przed opuszczeniem budynku na uczniów czekały kanapki, które przygotowali uczniowie ZS, cukierki, ciastka oraz ulotki dotyczące szkoły.

źródło: Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

Dzień Zawodowy w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

Dzień Zawodowy w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

Dzień Zawodowy w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

Autor Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Sprawdź również

Spalony dom Heigelmannów z połowy XIX wieku

Spalony Dworek w Czapurach. Rusza pomoc w odbudowie zabytkowego budynku

W poniedziałek 24 lutego w Czapurach wybuchł pożar, który w ciągu kilku godzin zamienił ponad …

druga edycja Pecneńskiego Dnia Pasjonata

Więcej, tłoczniej, młodziej – czyli druga edycja Pecneńskiego Dnia Pasjonata.

To już druga edycja Pecneńskiego Dnia Pasjonata, czyli imprezy – która jak nazwa sugeruje – …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *