Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 19 kwi, 2019 |

Co z tym przejściem?

Mieszkańcy Lubonia poruszają kwestię fatalnego stanu przejścia podziemnego przy ul. Armii Poznań. Przypominamy, że w Mosinie zmagamy się z podobnym problemem – chodzi o przejście podziemne przy przejeździe kolejowym na ulicy Sowinieckiej, które po decyzji inspektoratu budowlanego zostało zamknięte. Temat ten poruszaliśmy w 2017 roku w artykule: Skandaliczny stan przejścia podziemnego! Jak dotąd, nic się nie zmieniło.

Przejście pod torami Armii Poznań – Fabryczna w Luboniu

Do redakcji e-lubon.pl napisał mieszkaniec Lubonia, który poruszył temat jaki już nie jeden raz był opisywany na łamach naszej gazety. Mowa o przejściu podziemnym pomiędzy ulicą Armii Poznań a Fabryczną.

Od dwóch miesięcy przechodzę przez otwarte już przejście/tunel pomiędzy ulicami Armii Poznań a Fabryczną. Widok, który został zarejestrowany na zdjęciach powala i wystawia opinię naszemu miastu. Zapytałem UM, czy można coś z tym zrobić i kto jest odpowiedzialny za ten obiekt. Otrzymałem informację, że należy do PKP i jest w trakcie reklamacji skierowanej do wykonawcy. Na pytanie co można zrobić z tym „bałaganem” nie otrzymałem już odpowiedzi. Czy miasto naprawdę jest bezsilne? To dla nas wstyd a nie można znaleźć rozwiązania na uporządkowanie zwyczajów panujących w tym miejscu – pisze Czytelnik elubon.pl.

Przejście pod torami Armii Poznań - Fabryczna

Przejście pod torami Armii Poznań – Fabryczna fot. elubon.pl

Przejście pod torami Armii Poznań - Fabryczna

Przejście pod torami Armii Poznań – Fabryczna fot. elubon.pl

Przejście podziemne przy ulicy Sowinieckiej w Mosinie

Również w Mosinie istnieje problem z przejściem podziemnym. W przypadku naszej miejscowości, przejście to jest jednak zamknięte. Jak pisał w 2017 roku Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego „(…) żaden z właścicieli nieruchomości, na których położona jest budowla (Gmina Mosina, PKP PLK S.A., PKP S.A.) nie poczuwa się do obowiązku utrzymania jej w należytym stanie technicznym”.

Cierpliwie liczymy, że mieszkańcy Mosiny jak i Lubonia doczekają się takich podziemnych przejść, za które nie będą się musieli wstydzić.

źródło: elubon.pl

przejście podziemne przy ulicy Sowinieckiej w Mosinie

przejście podziemne przy ulicy Sowinieckiej w Mosinie (18.04.2019 r.)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj