Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 23 lip, 2019 |

Jak uszyć idealną sukienkę z dzianiny?

Dzianina jest bardzo elastycznym materiałem, wykorzystywanym od czasów starożytnych. Ubrania z niej wykonane są bardzo przewiewne i świetnie nadają się na upalne dni. Uszycie dzianinowej sukienki nie wymaga wiele czasu, tak więc niewielkim kosztem można stworzyć elegancką „małą czarną”, idealną na letnie imprezy i spotkania plenerowe.

Potrzebne materiały i narzędzia:

  1. a) maszyna do szycia
  2. b) dzianina
  3. c) flizelina
  4. d) nożyczki
  5. e) miara krawiecka
  6. f) szpilki
  7. g) igły

Jeśli chcesz, by Twoja kreacja miała prosty, efektowny wzór, możesz zdecydować się skorzystać z usług firmy, specjalizującej się w druku na tkaninie. Wystarczy, że odwiedzisz stronę internetowej drukarni Cottonbee i wybierzesz jeden z dostępnych motywów lub prześlesz własny projekt. Druk na dzianinach to prosty sposób nadania sukience niepowtarzalnego charakteru.

szycie z dzianiny

Krój

Szycie sukienki, należy zacząć od szkicu koszulki na białym papierze. Po odrysowaniu wszystkich potrzebnych elementów, warto zadbać o odpowiednią długość przygotowanej formy. Ostatni etap to przygotowanie linii dekoltu. W zależności od upodobań i potrzeb, może ona być płytka lub nieco głębsza. Po przygotowaniu wszystkich części sukienki, warto położyć je na dziadzinie i dorysować miejsce zeszewek.

Szycie

Szycie warto rozpocząć na owerloku, a podwinięcia zrobić maszyną krawiecką. Następnie należy połączyć zaszewki, a po naciągnięciu materiału – zaprasować zaszewki krawędziami skierowanymi do środka formy. Ostatnie elementy to wykończenie linii dekoltu i złączenie całości na ramionach. Dołączając rękaw, warto wsunąć go najpierw do sukienki, aby materiał przy szwie był dobrze rozłożony. Całość można jeszcze udekorować, nadając kreacji charakterystycznych, ozdobnych akcentów.

Dzianinowa „mała czarna” to idealny pomysł na zwiewną, letnią kreację. Efektowny dodatek w postaci oryginalnego druku lub grafiki na materiale sprawi, że Twoja sukienka będzie wyróżniać się spośród innych kreacji o podobnym kroju. Pamiętaj – niezależnie od tego, jakiej techniki użyjesz przy szyciu kreacji, najważniejsze są chęci. Nie zniechęcaj się, jeśli początkowe próby będą nieudane.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj