Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | niedziela, 29 gru, 2019 | 1 Komentarz

Jak wyprać dywan? A może oddać do prania?

Dywan się brudzi i jest to nieuniknione. Jeżeli o niego odpowiednio nie zadbamy, to nie będzie prezentował się estetycznie, a plamy wnikną w strukturę włosa i będą trudniejsze lub niemożliwe w usunięciu. Istnieje wiele domowych sposobów, które są odpowiedzią na pytanie, jak wyprać dywan, aby pozbyć się trwałych plam. Mamy też do wyboru wiele środków czystości o przeznaczeniu do prania dywanów. Jest też jeden sposób na utrzymanie dywanu w czystości lub przywrócenie mu należytego wyglądu…profesjonalna firma piorąca dywany.

Bieżące utrzymanie w czystości, czyli odkurzanie

Jeżeli masz w domu dywan, musisz go regularnie odkurzać. Nieważne, czy jest on z długim czy krótkim włosem, w domu mieszkają dzieci i puchate czworonogi, dywany trzeba odkurzać, aby pozbyć się z nich zarówno zanieczyszczeń, jak też szkodliwych drobnoustrojów. W ten sposób utrzymamy dywan w czystości, usuwają z niego kurz, pozostałości po jedzeniu i inne wolne zabrudzenia. Brudny dywan nie sprzyja naszemu zdrowiu, szczególnie cierpią na tym alergicy, przy których czystość jest szczególnie ważna. Odkurzanie jest jednak czynnością, dzięki której nie pozbędziemy się plam po rozlanym soku pomarańczowym, farbach plakatowych czy czerwonym winie.

pranie dywanów

Jak wyprać dywan samodzielnie?

Zdecydowałeś się wyprać dywan samodzielnie. Co możesz zrobić, aby zyskać szansę na uzyskanie pożądanego efektu? Najbardziej uniwersalny sposób to oczywiście woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń. To dobry sposób, jeżeli na plamy reagujemy natychmiast, kiedy jeszcze nie zdążyły przeniknąć do środka włosa i ciecz nie zaschła. Ponadto nie jest to skuteczna mieszanka na trudniejsze plamy, np. po soku pomidorowym czy czerwonym winie. Inni stosują miksturę wykonaną z octu, sody i kwasku cytrynowego. Jest to odpowiedź na wszystkie domowe plamy niezależnie od powierzchni. Nierzadko jednak spotyka nas rozczarowanie, ponieważ zabrudzenie nie jest usuwane w całości. Wyprać dywan możesz też specjalnym odkurzaczem i środkiem piorącym. To jednak wymaga od Ciebie dodatkowej inwestycji, a także jest dodatkowym obowiązkiem. Takie urządzenie nie należy do najlżejszych.

Profesjonalne pranie dywanów przez ekspertów

Samodzielnie czyszcząc dywany możemy popełnić błędy bardzo niekorzystne w skutkach. Dywan może się zniszczyć, kolory odbarwić, a struktura przestać być miękka w dotyku. Profesjonalne pranie dywanów to usługa, która daje Ci pewność, że wykorzystane zostają sprawdzone, ale skuteczne środki czystości i sprzęt, który zdecydowanie przyśpiesza cały proces. Metoda jest dopasowywana do materiału, z jakiego wykonany jest dywan, co daje gwarancję zachowania przez niego swojego pięknego wyglądu i struktury. Wszelkie oleje, smary i trudniejsze zabrudzenia są rozpuszczane, a czasami też dodatkowo usuwane są z dywanu nieprzyjemne zapachy. Ponadto profesjonalne pranie dywanów to skuteczniejsze pozbycie się niechcianych alergenów.

To może tym razem Twój dywan wypierze specjalista? Sprawdź ofertę: http://www.multitask.net.pl/pranie-dywanow-gdansk/

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Poziomka
    czwartek, 9 sty, 2020, 9:46:35 |

    Dywany wożę raz na dwa lata do pralni a na co dzień ich czyszczeniem zajmuję się irobot.;)

Skomentuj