Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 21 lis, 2019 |

Jak zapewnić niemowlakowi spokojny i zdrowy sen? Wybór łóżeczka

Skompletowanie najważniejszych akcesoriów dla niemowlaka może przysporzyć wiele problemów. Rodzice stają przed dylematem, jakie łóżeczko wybrać, aby dziecko było bezpieczne i czuło się spokojne. Na jakie kwestie należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając łóżeczko?

Solidne wykonanie zgodne z najwyższymi standardami

Producenci oferują łóżeczka dziecięce o różnych wymiarach, ale standardowe to 120 × 60 i 140 × 70 cm. Oba warianty są zdecydowanie za duże dla niemowlaka, ale należy wziąć pod uwagę, że dziecko szybko rośnie. Dokonując wyboru, należy zastanowić się, czy łóżeczko dla niemowlaka ma stanowić rozwiązanie tymczasowe, czy powinno służyć przez dłuższy czas. Jeżeli ograniczeniem jest metraż mieszkania, wówczas wiadomo, że lepszym rozwiązaniem będzie mniejsze łóżeczko. Można je wybrać również, gdy za 2-3 lata planowany jest zakup modelu bardziej dostosowanego do wieku dziecka. Jeśli nie chcecie szybko wymieniać mebli, dobrym pomysłem jest model o większych wymiarach. Dziecko może spać w takim łóżeczku mniej więcej do 6 roku życia. Niezależnie od wielkości łóżeczko dla niemowląt musi być solidne, aby faktycznie służyło tyle, ile wynika z założeń. Wysokogatunkowe, odpowiednio obrobione i zabezpieczone drewno spełnia swoje zadanie. Wśród polecanych gatunków jest sosna i buk. Do produkcji łóżeczek dla dzieci używa się również doskonałej jakości płyt MDF i płyt laminowanych. Zastosowane rozwiązania gwarantują trwałość oraz wytrzymałość mebli.

łóżeczko dla niemowlaka

Bezpieczeństwo – pierwszoplanowy aspekt

Trudno nie brać pod uwagi kwestii bezpieczeństwa, gdy w grę wchodzi zdrowie i życie dziecka. Łóżeczko powinno spełniać standardy zgodne z normą bezpieczeństwa PN-EN 716. Odpowiednie atesty są istotne, aby uchronić dziecko przed alergiami, wbiciem drzazgi i innymi zagrożeniami. Najlepiej, jeżeli łóżeczko jest pomalowane ekologicznymi farbami wodnymi. Na stronie Pinio.com.pl jest dostępna oferta łóżeczek, które spełniają wyśrubowane normy polskie i europejskie.

Nietypowe rozwiązania – komfort w opiece nad dzieckiem

Coraz częściej w łóżeczkach stosuje się rozwiązanie pozwalające na ustawienie wysokości materacyka. Regulacja jest dwustopniowa lub trzystopniowa. Dzięki temu rodzice nie muszą się bardzo schylać do niemowlaka i odciążają w ten sposób kręgosłup. Najwyższe ustawienie jest dostosowane do maluchów, które jeszcze nie siadają. Inna z proponowanych przez producentów wersji to łóżeczko dla niemowlaka z przewijakiem. Przewijak z miękkim wypełnieniem, który jest przymocowany do łóżka, zapewnia wygodę, ponieważ dziecko go nie zrzuci, a zawsze jest w zasięgu rodziców. Kolejną polecaną opcję stanowi łóżeczko dla niemowlaka z szufladą. Zapewnia oszczędność miejsca. W przypadku małych dzieci potrzebna ilość szafek i szuflad jest naprawdę spora. Ponadto szuflada pozwala na przechowywanie wszystkich najniezbędniejszych akcesoriów i ubranek pod ręką. Opieka nad dzieckiem wymaga często istnej ekwilibrystyki, więc takie rozwiązania są bardzo pomocne.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj