T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Materiały partnera | czwartek, 2 maj, 2019 | komentarze 2

Jak znaleźć dobrego pracownika?

Firmę tworzą ludzie. To od nich zależy powodzenie inwestycji, projektów, produkcji. Nie można tego bagatelizować, dlatego każda rekrutacja musi być przemyślana. Trzeba przedsięwziąć wszystkie działania, które pomogą wybrać idealnego na dane stanowisko kandydata, a to nie jest wcale proste.

Dobra rekrutacja nie ogranicza się tylko do sporządzenia ogłoszenia o pracę i umieszczenia go w którymś z popularnych miejsc. Proces ten jest dużo bardziej złożony i niejednokrotnie wymaga dużego nakładu czasu i energii. Jeśli pracodawca chciałby tego uniknąć, a jednocześnie mieć świadomość, że przyjmuje najlepszych, może zdecydować się na rekrutacje stałe, które są jedną z usług agencji pracy.

praca biurowa, laptop

Jak podejść do szukania pracowników?

W zależności od specyfiki stanowiska pracy, pracownika należy szukać w innej grupie, w innym miejscu i zaoferować mu coś innego. Obecny rynek pracy różni się od tego, co można było obserwować kilkanaście lat temu. Pracodawcy mają nieraz duże kłopoty z tym, by obsadzić poszczególne stanowiska. Dotyczy to zwłaszcza tych, gdzie ważne są wysokie kompetencje. Specjaliści nie muszą się obawiać o pracę. Aby takowego przekonać do tego, żeby przeszedł do innej firmy, potrzeba zaproponować mu dodatkowe atrakcyjne benefity. Już zarabiają dobrze, więc trzeba pomyśleć nad innym motywatorem. Inaczej podchodzi się do niższych stanowisk. Pracowników będzie się szukało w innym miejscu i dla nich często najbardziej interesujące będzie wyższe wynagrodzenie.

Jak rekrutować najlepszych?

Biorąc pod uwagę różne oczekiwania kandydatów, trzeba tak skonstruować ofertę, by potrafiła sprostać oczekiwaniom. Ważne są jasno określone warunki: zakres obowiązków, wymagania wobec kandydatów, wynagrodzenie i dodatkowe benefity. Zwraca się też uwagę na kompozycję ogłoszenia, aby przyciągała uwagę. Warto w nim też podkreślić sukcesy firmy i napisać o niej w kilku słowach. Przemyślane ogłoszenie wstawia się w miejscach, w które zaglądają kandydaci o pożądanym profilu. Następnie analizuje się szereg dokumentów aplikacyjnych i zaprasza część osób na rozmowy. Tylko, czy zawsze pracodawca ma pewność, że postawił na najlepszą osobę?

Dlaczego agencja?

Mając wątpliwości co do kompetencji osoby odpowiedzialnej za rekrutacje, korzystniej postawić na rekrutacje stałe oferowane przez agencje. Pracują w nich specjaliści od rynku pracy, którzy do perfekcji opanowali tworzenie treści i wyglądu ogłoszeń, które przyciągają. Wiedzą, gdzie szukać pracowników, na co zwracać uwagę w ich CV. Potrafią tak poprowadzić rozmowy kwalifikacyjne, aby zweryfikować, czy kandydat posiada wymagane przez pracodawcę cechy osobowościowe i kompetencje. Powierzając ogół działań agencji, pracodawca ma pewność, że w szeregi pracowników jest przyjęta osoba, która będzie postępować w zgodzie z polityką firmy. Zmniejsza się też ryzyko, że trzeba będzie ponosić dodatkowe koszty na przykład przez przeprowadzenie ponownej rekrutacji, po poprzedni pracownik nie potrafi wywiązać się ze swoich obowiązków.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (2)

 • zuzia
  poniedziałek, 6 maj, 2019, 15:51:03 |

  jak znalezć dobrego PRACOWNIKA wystarczy sie wprowadzic się w okolice ulic przy wodociagach, byc szafarzem , ministrantem, udzielac sie koscielnie i promowac w wyborach wladze ROBOTA jEST od razu ale jaki pracownik ???????????????

 • Gość
  niedziela, 12 maj, 2019, 20:39:35 |

  Idą Wybory.
  Na liście OKW w Poznaniu mamy nowe ciekawe zawody! Zawód parlamentarzysta 3 osoby,zawód poseł na sejm 3 osoby,sekretarz stanu 1 osoba.

Skomentuj