Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 23 gru, 2019 |

Jasełka w Mosinie

Tradycją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie są coroczne Spotkania Bożonarodzeniowe, które odbywają się na terenie Mosińskiego Ośrodka Kultury.

19.12. 2019 do Ośrodka Kultury w Mosinie przybyła cała społeczność szkolna, a także rodzice oraz zaproszeni goście, aby wspólnie przeżywać magię tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Prowadzący Spotkanie przywitali licznie przybyłych gości, którzy następnie obejrzeli przygotowane przez uczniów i nauczycieli przedstawienie jasełkowe pod tytułem „Jedyna taka noc”. Autorkami scenariusza do przedstawienia były nauczycielki Joanna Maniecka, Ewa Redelbach – Eichert i Agnieszka Kaczmarek. Przesłaniem tegorocznych jasełek było ukazanie walki dobra ze złem począwszy od historii Adama i Ewy w raju poprzez zwiastowanie Najświętszej Marii Panny aż do narodzenia Jezusa.

W czasie przedstawienia wybrzmiała pastorałka pt. „Tylko jedna jest taka noc” oraz pięknie zaśpiewana przez uczennicę Kingę Maciejewską kolęda ,,Nie było miejsca dla Ciebie”.

Widowisko zwieńczyła pastorałka pt. „Zagraj dziecku najpiękniejszą kołysankę”. Utwór ten został przedstawiony również za pomocą gestów Makatonu, metody komunikacji alternatywnej, którą pracuje się, na co dzień w Ośrodku w Mosinie.

Po przedstawieniu dyrektor Ośrodka Bożenia Mazur złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Podczas Spotkania harcerze z działającej na terenie Ośrodka 19 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku Ogień przekazali na ręce Dyrektor Ośrodka Światełko betlejemskie.

Nie zawiedli zaproszeni goście. Swoją obecnością uświetnili Spotkanie Bożonarodzeniowe w Mosinie przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz władze gminne Puszczykowa i Mosiny. Nie zabrakło też dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, instytucji, stowarzyszeń, zakładów pracy, z którymi Ośrodek współpracuje, na co dzień, a także przedstawicieli prasy. Na Spotkaniu obecny był również gość specjalny mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski, a także przedstawiciele Rotary Club Poznań-Puszczykowo

Na koniec rozstrzygnięto konkurs na pracę plastyczną pt. „Szopka Bożonarodzeniowa”, a jego zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkie nagrody.

Jak co roku zorganizowany został kiermasz świąteczny, na którym można było kupić prace wykonane przez uczniów Ośrodka. Goście otrzymali kolejny numer ośrodkowej gazetki ,,Notesik”.

Wystrój sali widowiskowej stanowiły prace przygotowane przez uczniów na konkurs ,,Szopka Bożonarodzeniowa”.

Na zakończenie spotkania ksiądz proboszcz Adam Prozorowski poświęcił opłatki, którymi potem dzielili się uczestnicy spotkania składając sobie życzenia. Na dzieci pod sceną czekał Święty Mikołaj, który rozdawał słodycze.

Agnieszka Kaczmarek, Joanna Maniecka

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj