Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 26 lis, 2019 | komentarze 2

Kolejna awaria i opóźnienia pociągów

Paraliż komunikacyjny na kolei. Dzisiaj doszło do kolejnej awarii na odcinku linii kolejowej Poznań – Leszno.

Dzisiaj w  godzinach popołudniowych między Starym Bojanowem a Lipnem Nowym doszło do awarii sieci trakcyjnej. Ruch pociągów został wstrzymany. Cały czas występują opóźnienia. Część pociągów dalekobieżnych została skierowana drogą okrężną przez Ostrów Wielkopolski. Opóźnienia pociągów spowodowane awarią liczą od 60 do 90 minut.

Podróżni korzystający z tego połączenia musieli uzbroić się w cierpliwość. Jest to druga już dzisiaj awaria na tej linii. Rano na stacji Poznań Główny uszkodzeniu uległy urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Stały wszystkie pociągi. Naprawa trwała 3 godziny. Opóźnienia pociągów sięgały nawet 240 minut .

– Nad koordynacją ruchu pracował specjalny zespół zarządzania złożony z przedstawicieli przewoźników i zarządcy infrastruktury – powiedział rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Pies kolejarza
    środa, 27 lis, 2019, 0:28:49 |

    Po co była ta cała modernizacja linii skoro jest jeszcze gorzej niż te kilka lat temu. Co chwilę awaria, do tego w porannym szczycie 1 (słownie jeden) wagon. Gorzej jak za komuny. Nie chcę wiedzieć co się będzie działo jak mróz chwyci czy śnie spadnie.

  • MicHu
    środa, 27 lis, 2019, 22:34:40 |

    Wszystko na kolei takie nowe, ładę, błyszczące. Jak nie ma awarii, w środku dnia albo weekend jest bardzo wygodnie. To co się dzieje w godzinach szczytu natomiast przechodzi ludzkie pojęcie.

Skomentuj