Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | wtorek, 22 paź, 2019 | komentarze 2

Krzesełka do karmienia – jak wybrać najlepsze?

Wyprawka dla niemowląt bez krzesełka do karmienia jest zdecydowanie niekompletna. Ten mebel ułatwia rodzicom rozszerzenie diety niemowlaka. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, zatem rodzice nie bez powodu długo zastanawiają się, które będzie najlepsze dla ich dzieci.

Krzesełko do karmienia – czy jest niezbędne?

Krzesełka do karmienia przydadzą się nam, kiedy nasza pociecha będzie potrafiła już samodzielnie siedzieć, czyli między 6 a 10 miesiącem życia dziecka. Ten gadżet bardzo ułatwia nam karmienie niemowląt, a każdy kto posiada dzieci, zdaje sobie sprawę jak niełatwy jest ten proces. Dzieci lubią bawić się jedzeniem: często rzucają je, wypluwają, gniotą w rączkach. Niemowlaki potrafią się bardzo wiercić podczas karmienia. Zdecydowanie zjedzenie posiłku zajmuje im więcej czasu niż dorosłemu człowiekowi – niekiedy nawet trzy godziny potrafią siedzieć na pierwszymi w życiu brokułami lub marchewką.

Bez względu na to czy rozszerzamy dietę dziecka, coraz popularniejsza metodą BLW czy robimy to w sposób tradycyjny karmiąc dziecko łyżeczką papkami ze słoiczka lub też własnoręcznie zblendowanymi, krzesełko do karmienia na pewno się przyda.

dziecko przy śniadaniu

Niektóre dzieci lubią w tym krzesełku spędzać czas poza kamienieniem, zapewne spowodowane jest to tym, że mają tam inną niż dotychczas perspektywę, widzą rzeczy, których wcześniej nie widziały. W takim krzesełku są bezpieczne – zwykle możemy przywiązać dziecko pasami, żeby nie wypadło.

Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

Na rynku dostępne są różne modele krzesełek do karmienia. Krzesełka zwykle wyposażone są w blat, na którym można położyć jedzenie, mają regulowaną wysokość, z tyłu posiadają kieszeń do, której możemy włożyć śliniaki lub talerzyk dla dziecka, a także posiadają pasy, którymi możemy przywiązać dziecko, żeby nie wypadło. Są też modele prostsze, bez dodatkowego wyposażenia.

Oprócz plastikowych krzesełek, na rynku ostatnio, coraz częściej pojawiają się drewniane modele. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach, choć przeważają krzesełka w kolorze szarym. Najtańsze krzesełka do karmienia kosztują około 200 zł. Możemy też poszukać na aukcjach internetowych używanych krzesełek na takich stronach jak OLX czy Allegro, ale pamiętajmy, że takie krzesełka zwykle są dość zniszczone.

Różnego rodzaju artykuły dziecięce takie jak krzesełka do karmienia, rowerki biegowe, maty edukacyjne ułatwiają rodzicom opiekę nad niemowlakiem. Warto zatem zdecydować się na ich zakup. Dzięki temu niełatwy proces wychowania dziecka stanie się trochę łatwiejszy.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (2)

  • pmrgrab
    wtorek, 22 paź, 2019, 13:13:28 |

    Dla mnie większym problemem niż wybór krzesełka był wybór materaca/poduszki – z tym chyba jest więcej problemów.

  • Kada
    piątek, 25 paź, 2019, 8:29:53 |

    Moja córka siedzi w takim krzesełku a ma już półtora roku i nawet nie chce inaczej. Także warto się nad tym zakupem dobrze zastanowić.

Skomentuj