Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | czwartek, 28 lut, 2019 | 1 Komentarz

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie jako doskonały prezent na Dzień Kobiet

Kwiaty lub czekoladki na Dzień Kobiet to już klasyka. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, pomyśl o wręczeniu vouchera na lot w tunelu aerodynamicznym!

Prezent z okazji Dnia Kobiet, który jest już 8 marca, wcale nie musi być nudny. Coraz częściej kobiety otrzymują podarunki, które są jedyne w swoim rodzaju. W tej roli świetnie sprawdzi się także tunel aerodynamiczny, który pozwala na uczestnictwo w locie imitującym spadanie w przestworzach.

Jak działa tunel aerodynamiczny? Kto może brać udział w lotach w aerotunelu? Jak przebiega lot krok po kroku? W końcu, ile musimy zapłacić za taką atrakcję?

tunel aerodynamiczny

tunel aerodynamiczny

Tunel aerodynamiczny – jak to działa?

Bardzo często tunele aerodynamiczne używane są jako narzędzie badania aerodynamiki obiektów. Mają jednak jeszcze inne zastosowanie – bodyflying. Pod tym terminem kryją się loty w warunkach podobnych do swobodnego spadania przy skokach spadochronowych.

W tunelach aerodynamicznych montuje się duże wentylatory, które mogą wprowadzić powietrze w prędkość nawet powyżej 300 kilometrów na godzinę. Stojąca na specjalnej siatce w tunelu osoba może wtedy podnieść się w górę i poczuć się jak podczas lotu w przestworzach.

Początkowo, aerotunele stosowane były głównie jako element treningu spadochroniarskiego. Szybko jednak stały się również doskonałą atrakcją dla każdego, kto chciałby przeżyć coś niesamowitego!

Kto może latać w tunelu aerodynamicznym?

Dzisiaj tunel aerodynamiczny jest dostępny niemalże dla wszystkich osób, które spełniają podstawowe warunki do lotu. Nie ma ograniczeń wiekowych – latać mogą zarówno dzieci i młodzież, jak również osoby dorosłe, w tym także seniorzy.

Generalnie, loty w tunelu aerodynamicznym nie wymagają żadnego szczególnego przygotowania, między innymi czasochłonnych szkoleń, treningów czy badań lekarskich. Dzięki temu są również kapitalnym pomysłem na upominek!

Jeśli nie posiadamy żadnych przeciwwskazań do uprawiania popularnych sportów, wówczas możemy także wziąć udział w locie w tunelu. W razie wątpliwości warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

Lot w tunelu aerodynamicznym – krok po kroku

Aby wziąć udział w locie, należy go wcześniej zarezerwować. Aktualnie tunel aerodynamiczne działają w różnych miastach w Polsce, w tym także w mieście Warszawa, dlatego także i tu możemy wykupić lot dla siebie lub w prezencie. Rezerwację na lot można przeprowadzić on-line lub osobiście.

Wyznaczonego dnia z określonym wyprzedzeniem stawiamy się w budynku, w którym znajduje się tunel aerodynamiczny. Tam bierzemy udział w krótkim przygotowaniu – uczestniczymy w szkoleniu informującym o zasadach lotu, a także odbieramy wyposażenie takie jak kombinezon, kask z goglami, zatyczki do uszu.

Następnie grupa osób przygotowanych do skoku wchodzi do przedsionka tunelu. Następnie, każda z nich po kolei wchodzi do tunelu wraz z instruktorem. Czas pojedynczego lotu to 1,5 minuty, natomiast loty sprzedawane są najczęściej jako dwie tury, czyli w środku tunelu przebywamy łącznie 3 minuty.

Chociaż może wydawać się, że to naprawdę krótko, to jednak warto wskazać, że swobodne spadanie, które imituje lot w tunelu aerodynamicznym, trwa jeszcze krócej, ponieważ tylko około 30-60 sekund w zależności od wysokości wyskoku. Dodatkowo, loty w aerotunelu możemy wykupić jeden po drugim, gdy zależy nam na dłuższej rozrywce.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym?

Za lot w aerotunelu wcale nie zapłacimy bardzo dużo – ceny rozpoczynają się już od około 249 złotych za 3-minutowy lot dla osoby dorosłej. Gdy chcemy podarować dłuższy lot, wtedy możemy uzyskać dodatkowe rabaty.

Jeżeli chcemy podarować lot w tunelu jako prezent, na przykład na Dzień Kobiet albo na inne okazje, w takim przypadku warto zdecydować się na wykupienie vouchera upominkowego. To specjalne zaproszenie na skok, które pozwala obdarowanej osobie na samodzielny wybór terminu skoku.

Działający w Warszawie tunel aerodynamiczny Profly to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego rodzaju znajdujących się w Polsce, a także w Europie. Rezerwację można wykonać już teraz na stronie internetowej profly.pl. Zapraszamy!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • alka
    czwartek, 21 mar, 2019, 16:40:43 |

    Byłam w trzech tunelach i najlepszy jest moim zdaniem speedfly pod wrockiem :D

Skomentuj