Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | sobota, 2 lut, 2019 |

Lutowe wydanie Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już w sprzedaży!

Drodzy Czytelnicy! Z radością informujemy, że lutowe wydanie Gazety Mosińsko-Puszczykoskiej można już nabyć w stałych punktach sprzedaży oraz siedzibie redakcji. Zapraszamy do lektury!

Za nami okres ferii zimowych – czas odpoczynku, większej swobody, wyjazdów, korzystania z uroków zimy. W lutowym numerze gazety staraliśmy się zebrać zarówno te wakacyjne wydarzenia, jak i informacje ważne dla naszej gminy.

Jak ferie to… aktywność! Miałam ogromną przyjemność wraz z kolegami z zespołu redakcyjnego uczestniczyć i relacjonować mecz 1/16 Pucharu Polski mosińskiej drużyny futsalu – i trzeba przyznać, że wszyscy jesteśmy pod wrażeniem! Świetna gra, mnóstwo sportowych emocji i wygrana naszego zespołu, która zapewniła zawodnikom awans do 1/8 PP. Serdecznie gratulujemy i oczywiście kibicujemy dalej!

Wracamy do tematu wolontariatu – tym razem odwiedziłam Oddział Paliatywno-Hospicyjny szpitala w Puszczykowie. Przebywając na oddziale i rozmawiając z panią psycholog – opiekunem wolontariuszy, mogę z całą pewnością polecić to miejsce. Już od wejścia wyczuwa się tam życzliwą, ciepłą atmosferę i mimo, że jest to miejsce przez wielu z nas postrzegane jako smutne czy wręcz przygnębiające, po odwiedzinach na oddziale wyobrażenie to zmienia się na bardzo pozytywne. Serdecznie zatem zapraszam do odwiedzenia hospicjum – nawet, jeśli wahacie się, drodzy Czytelnicy, warto tam zajrzeć. Paradoksalnie, to miejsce jest pełne życia, a my uczymy się na nowo je dostrzegać, doceniając najprostsze czynności i rzeczy „pospolite”.

W numerze mówimy także o nowościach w mosińskiej bibliotece mając nadzieję, że informacja ta zachęci wielu Czytelników do korzystania z nowych udogodnień i sięgnięcia po lekturę. Przedstawiamy relacje z gminnych wydarzeń – a mimo wakacyjnego okresu było ich naprawdę sporo! Mówimy o rzeczach radosnych (jak jubileusze, rocznice, święta), ale też o problemach i sprawach trudnych (wypadki, pożary, mieszkańcy potrzebujący naszej pomocy). Dzielimy się relacją z puszczykowskiego Klubu Puszcza, zachęcając jednocześnie do odwiedzenia tego miejsca – z pewnością będzie ono dla wielu źródłem inspiracji do działania (tak po cichutku mamy też nadzieję, że kiedyś w Mosinie powstanie podobne miejsce dla dzieci i młodzieży z tego regionu).

Życzymy Państwu dobrego miesiąca i przyjemnej lektury!

GMP - wydanie luty 2019 - okładka

GMP – wydanie luty 2019 – okładka

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Skomentuj