Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 21 lis, 2019 | komentarze 2

Mecz 4 kolejki II Ligi Futsalu – Pomóżmy zrobić Zuzi pierwszy krok!

Już w najbliższą sobotę o godz. 16 zapraszamy na mecz czwartej kolejki II Ligi Futsalu. Grupa CRB Mrówka Mosina zmierzy się z zespołem ICEA Poznań.

Podczas meczu w sobotę i w niedzielę (halowy turniej RAFIK) będzie organizowana zbiórka na rzecz Zuzi.

Jak możemy pomóc?

Na dwa sposoby. Oczywiście zjawiając się na meczu i wrzucając datek do puszki. Możemy też wziąć udział w internetowej zbiórce na rzecz Zuzi (info poniżej).

– Będzie stoisko z kawą i ciastem, przy którym będą stały puszki. Za każdą wrzutkę darczyńcy będą częstowani właśnie tymi wypiekami. W niedzielę natomiast odbędzie się pierwszy halowy turniej RAFIK.  – powiedziała Kasia Kluczewska, współorganizatorka akcji.

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz, który odbędzie się nowej Hali Widowiskowo-sportowej przy ulicy Krasickiego 16 w Mosinie. oraz na turniej RAFIK (rozpoczęcie od godiny 8:30). Oprócz zapewne jak zwykle ciekawego widowiska będzie okazja aby pomóc Zuzi w walce o lepsze jutro.

Oba wydarzenia sportowe objęte są patronatem Burmistrza Gminy Mosina.

4 Kolejka II Ligi Futsalu Grupa CRB Mrówka Mosina VS ICEA Poznań

4 Kolejka II Ligi Futsalu Grupa CRB Mrówka Mosina VS ICEA Poznań. 23.11.2019 – Sobota godzina 16:00

halowy turniej RAFIK

halowy turniej RAFIK.

Zuzia może zrobić pierwszy krok dzięki Tobie. Pomocy!

Zanim córka przyszła na świat już wiedzieliśmy że przyjdzie nam się zmierzyć z walką o jej sprawność. Dzień 17 kwietnia 2019r. był kolejnym najpiękniejszym dniem w Naszym życiu. Na świat przyszła Zuzia, nasze drugie ukochane dziecko. Jednak tym razem nie mogliśmy się długo nacieszyć naszym szczęściem. Od pierwszego oddechu córka rozpoczęła walkę o życie. Początkowo stan Zuzi był dobry mogłam ją nawet przytulić. Jednak z minuty na minute jej stan zaczął się pogarszać. Jej serduszko było chore i wymagało wykonania zabiegu Rashkinda, który uratował jej życie. Operacje serca przeprowadzono 26 kwietnia 2019 roku, dzięki której Nasza córka żyje. Zuzia urodziła się z jedna nerką, na szczęście po wykonaniu badań mogliśmy odetchnąć. Parametry wyszły prawidłowe, nerka jest zdrowa i dobrze pracuje.
Po 3 tygodniach spędzonych w szpitalu i całym pakiecie badań mogliśmy zabrać Zuzie do domu. Serduszko zostało „naprawione”, jednak jej nóżka a dokładnie podudzie i stopa nie rozwinęły się prawidłowo w wieku płodowym. Diagnoza to brak kości strzałkowej i niewykształcona stopa. Jedyne co usłyszeliśmy to amputacja nogi bo na tym co posiada nie stanie na nogi. Na to nie mogliśmy się zgodzić. Jej nóżka była ciepła, poruszała nią. Postanowiliśmy walczyć, a jedyną osobą która może pomóc jest doktor Paley- światowej sławy ortopeda, który sprawia że dzieci stają na własnych nóżkach.

Zuzia

We wrześniu 2019 roku prof. Paley był w Polsce. Pojechaliśmy na konsultacje. Chcieliśmy tylko usłyszeć, że jej nóżkę da się uratować, że będzie chodzić. Podczas kontroli usłyszeliśmy, że wystarczy amputować niewykształconą stopę, a resztę pozostawić do tego, by przy założeniu protezy, mogła w swoim czasie postawić tak ważny pierwszy krok. Proteza będzie wymieniana raz do roku.

To wszystko wiąże się z kosztami, dlatego prosimy Was, ludzi dobrego serca o wsparcie i pomoc dla naszej córeczki. Chcemy by mogła zacząć chodzić, kolejno biegać i móc cieszyć się życiem jak każde dziecko. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by zebrać pieniądze, ale bez Twojej pomocy będzie nam ciężko! Potrzebujemy Ciebie…. Niedługo Nasza wojowniczka będzie chciała stanąć na własnych nóżkach, a bez operacji i protezy jest to niemożliwe. Czas ma znaczenie…

Zbiórka na rzecz Zuzi organizowana jest też w serwisie siepomaga.pl. Szczegóły w linku: Zuzia może zrobić pierwszy krok dzięki Tobie. Pomocy! 

Dla wszystkich wpłacających rodzice i dzieci z Klubu UKS Orlik Mosina przygotują domowe wypieki i kawę.

Mecz rozpocznie się 23.11.2019 (Sobota) o godzinie 16:00.

Emocje gwarantowane!

Aktualizacja 02.12.2019:

Jak poinformowali organizatorzy, podczas meczów udało się zebrać prawie 3000 zł. Brawo!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Kada
    sobota, 23 lis, 2019, 9:23:36 |

    Walcz Aniolku. Koniecznie sytuacjach, które dotyczą dzieci trzeba pomagać.

  • poniedziałek, 2 gru, 2019, 17:54:52 |

    Aktualizacja: Jak poinformowali redakcję organizatorzy, podczas meczów udało się zebrać prawie 3000 zł. Brawo!

Skomentuj