Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 16 sty, 2019 | komentarze 2

Mosina i Puszczykowo solidaryzują się z Gdańskiem

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza władze Puszczykowa i Mosiny wprowadzają żałobę.

Burmistrz Miasta Puszczykowa ogłosił żałobę na terenie miasta Puszczykowa w dniach 15 – 17 stycznia. W tych dniach flagi na budynku Urzędu Miejskiego w Puszczykowie oraz na obiektach pozostających w zarządzie Miasta Puszczykowa lub podległych mu jednostek zostaną opuszczone do połowy masztu – czytamy na stronie UM w Puszczykowie.

Podobna sytuacja ma miejsce w Mosinie:

W związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, w geście solidarności z Jego Rodziną i Bliskimi, flagi na budynku Urzędu Miejskiego w Mosinie oraz na pl. 20 Października zostaną opuszczone – informuje Urząd Miejski w Mosinie.

Żałoba jest również w Komornikach i Poznaniu:

– Poruszeni tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w Gdańsku 13 stycznia, w wyniku których zmarł Prezydent Paweł Adamowicz informujemy o wprowadzonej na terenie Gminy Komorniki trzydniowej żałobie – czytamy na oficjalnej stronie gminy Komorniki.

W Poznaniu ogłoszona została również trzydniowa żałoba po śmierci Pawła Adamowicza. Flagi w całym mieście opuszczone są do połowy masztu, a w urzędzie przy placu Kolegiackim wystawiono księgę kondolencyjną. Autobusy i tramwaje, które w tych dniach będą kursować po Poznaniu, będą miały flagę miasta (lub flagę państwową) przepasaną żałobnym kirem. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zalecił też odwołanie – na ile będzie to możliwe – wszystkich imprez rozrywkowych organizowanych przez podlegające miastu jednostki.

Paweł Adamowicz był Prezydentem Miasta Gdańska od 1998 roku. Zmarł w szpitalu 14 stycznia 2019 r., w wyniku odniesionych ran po ataku nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Paweł Adamowicz podczas WOŚP

Paweł Adamowicz podczas WOŚP

Paweł Adamowicz

Paweł Adamowicz

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Alicja.21
    czwartek, 17 sty, 2019, 22:38:33 |

    Okropna tragedia. Każda śmierć jest paskudnym doświadczeniem, ale gdy ktoś ginie w takich okolicznościach to woła o pomstę do nieba. Nienawiść, zawiść i okrucieństwo… Brak słów, by to opisać, a komentarze w internecie jeszcze gorsze…

  • TOMek
    sobota, 19 sty, 2019, 22:21:45 |

    Naprawdę coś strasznego. Niech spoczywa w spokoju.

Skomentuj