Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 3 cze, 2019 | komentarze 4

O włos od kolejnej tragedii w Puszczykowie

Niestety, pomimo tragicznego zdarzenia z udziałem karetki pogotowia wciąż są kierowcy, którzy nie nauczyli się przestrzegać zasad bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym w Puszczykowie. Dzisiaj doszło do kolejnego incydentu, w którym auto zostało uwięzione pomiędzy szlabanami.

Jak relacjonuje czytelnik portalu WTK, kierowca, który postanowił naprawiać swoje auto na przejeździe kolejowym cudem uniknął wypadku:

– Auto stało na przejeździe kolejowym na światłach awaryjnych. Było podniesione na lewarku, a kierowca bez skrupułów próbował je naprawić. Sytuacja zaczęła się robić dramatyczna gdy szlabany zaczęły się zamykać – pisze świadek zdarzenia.

 

– Jeden z kierowców próbował nakłonić kierowcę na opuszczenie torowiska, niestety mężczyzna w języku obcym wyraził swoje niezadowolenie ze zwróconej uwagi i nie zamierzał zaprzestać naprawy. Reagujący na te wydarzenia kierowca zgłosił całą sytuację przez interkom znajdujący się przy rogatkach, kilka chwil później zaczęły się zamykać rogatki i dopiero wtedy kierowca multipli w panice autem podniesionym na lewarku cudem zjechał z przejazdu, przez który przejechał pociąg – informuje czytelnik WTK.


Dokładnie dwa miesiące temu, 3 kwietnia doszło do śmiertelnego wypadku na tym przejeździe. W wyniku zderzenia z karetką pogotowia lokomotywa TLK Artus uległa wykolejeniu. Karetka utknęła wcześniej pomiędzy zablokowanymi szlabanami. Następnie uderzył w nią rozpędzony pociąg. Karetką jechały trzy osoby. Dwie zginęły, natomiast jedna została ranna.

Dworzec w Puszczykowie: akcja ratunkowa po zderzeniu pociągu z karetką

Dworzec w Puszczykowie: akcja ratunkowa po zderzeniu pociągu z karetką; źródło: LOKOMOTYWOWNIA LESZNO – fot. Piotr RADOMSKI (archiwum)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • Gość
  poniedziałek, 3 cze, 2019, 15:54:33 |

  Szczyt bezmyslnosci, glupoty i… Nawet trudno to nazwać kulturalnymi słowami.

 • Gość
  poniedziałek, 3 cze, 2019, 21:19:10 |

  To jest dworzec w Puszczykówku a nie w Puszczykowie.

  • Zdzich
   wtorek, 4 cze, 2019, 7:59:05 |

   Nie ma takiego miasta jak Puszczykówko

 • Czesław
  wtorek, 4 cze, 2019, 9:50:17 |

  Szanowny Gościu, Puszczykówko to jest nazwa stacji kolejowej w Puszczykowie i w dodatku nie tej, o której mowa.

Skomentuj