Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Natalia Galus | czwartek, 3 sty, 2019 | komentarze 4

Nowy odcinek trasy S5 oddany do użytku!

Ostatnia niedziela minionego roku zapisała się w regionie wielkimi zgłoskami. Fakt ten, zawdzięczamy oddaniu do użytku mieszkańców długo wyczekiwanego fragmentu drogi ekspresowej S5 dzięki której, znacznie szybciej przemierzymy trasę z Poznania do Wrocławia.

Obecnie, ze względu na pomyślne przeprowadzenie prac drogowych, podróż z miesiąca na miesiąc, jest nie tylko szybsza, ale również bezpieczniejsza. Nie tak dawno, bo dokładnie rok temu w grudniu, trasa na terenie dolnośląskiego odcinka S5 została oddana w ręce (a dokładniej koła pojazdów) kierowców. Na przestrzeni 2018 roku, podjęto działania, które zaowocowały stworzeniem kolejnych fragmentów drogi ekspresowej. Dzięki nim trasa od Wrocławia do Leszna, a konkretniej węzła Radomicko, przebiega komfortowo i nie zmusza podróżujących do ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu jej użytkowania.

Informacja o oddaniu do użytku kolejnego odcinka trasy drogi ekspresowej S5 powinna zwrócić uwagę naszych czytelników ze względu na fakt, że opisywana trasa to ponad 16 kilometrowy odcinek pomiędzy węzłem Poznań Zachód, a węzłem Mosina.

Podróżujący mieszkańcy, którzy bardzo często obierają swój azymut w kierunku Poznania, mogą od 30 grudnia cieszyć się znacznie wyższym komfortem jazdy. Co prawda, z końcem minionego roku, otwarto wyłącznie jedną z dwóch jezdni, niemniej jednak, jakość nawierzchni rekompensuje obecną sytuację. Przedsiębiorstwo odpowiedzialne za wykonanie drogi ekspresowej S5 zapowiedziało, że na przestrzeni najbliższych tygodni, o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą, odcinek na trasie Poznań – Mosina, zostanie otwarty w całości.

Aktualnie, do połączenia drogą ekspresową S5,  dwóch potężnych aglomeracji miejskich, jakimi są Wrocław i Poznań brakuje tylko 34 kilometrów trasy. Kierowcy, oczekują oddania do użytku odcinków na trasach: Mosina (Wronczyn) – Kościan oraz Kościan – Radomicko. Wszystko zależy od poziomu zaangażowania firm odpowiedzialnych za budowę dróg. Warto zaznaczyć, że za trasę Mosina – Kościan, odpowiedzialna pozostaje firma Budimex S.A.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, szacuje, że prace nad drogą ekspresową S5 na trasie Wrocław – Poznań, powinny zakończyć się na przełomie trzeciego/czwartego kwartału 2019 roku.

Napisano przez Natalia Galus opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Wasze komentarze (4)

 • eliza
  czwartek, 3 sty, 2019, 13:04:11 |

  Córka zamieszkała we Wrocławiu,więc to nowe połączenie bardzo mnie cieszy,

 • Tj
  czwartek, 3 sty, 2019, 19:00:23 |

  Jeżeli córka ładna to mogę Cię Elunia podwozic do Wrocka

 • Gość
  czwartek, 3 sty, 2019, 20:12:38 |

  Szkoda że nie napisano o nieczynnch zjazdach na całym odcinku co uniemożliwia korzystanie mieszkańców wzdłuż drogi, braku ekranów i zdewastowaniu infrastruktury około budowy przez wykonawcę

  • Andrzej Nowak
   piątek, 4 sty, 2019, 19:50:44 |

   Bardzo fajna sprawa, nie ma na co narzekać wiec na pewno się przyda.

Skomentuj