Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 29 mar, 2019 | komentarze 3

Nowy radiowóz dla mosińskiej policji

Policjanci z Mosiny otrzymali dzisiaj nowy radiowóz marki Opel Mokka. Pojazd został zakupiony ze środków budżetowych Policji oraz dzięki dofinansowaniu przez władze samorządowe.

Na placu Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste przekazanie policjantom 29 nowych radiowozów. Samochody będą wykorzystywane w codziennej służbie policjantów, dbających o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu poznańskiego.

Nowy radiowóz

Gospodarzem uroczystości był Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Robert Kasprzyk. Wśród zaproszonych gości obecni m.in. byli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski, Starosta Poznański Jan Grabkowski, wójtowie i burmistrzowie powiatu poznańskiego oraz przedstawiciele samorządów miasta i powiatu, w tym samorządowcy z Mosiny.

Radiowóz - policja Mosina

Radiowóz – policja Mosina

Dzisiaj uczestniczyłem w uroczystości „symbolicznego” przekazania radiowozów dla Policjantów z terenu powiatu poznańskiego oraz miasta Poznania. Gmina Mosina w ubiegłym roku przeznaczyła środki na dofinansowanie zakupu jednego radiowozu Opla Mokka (1.4 benzyna) – napisał Dominik Michalak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Policja otrzymała nowe radiowozy

Szef wielkopolskich policjantów insp. Piotr Mąka podziękował przedstawicielom samorządów za współpracę w zakresie zapewniania bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu poznańskiego.

Symbolicznego przekazania kluczyków policjantom dokonali przedstawiciele władz samorządowych, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz Komendant Miejski Policji w Poznaniu. Wcześniej, nowo zakupione oznakowane i nieoznakowane radiowozy, poświęcił kapelan wielkopolskich policjantów Ksiądz Prałat Stefan Komorowski.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl

poświęcenie nowych radiowozów w Poznaniu

poświęcenie nowych radiowozów w Poznaniu

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • gość
  piątek, 29 mar, 2019, 18:09:06 |

  Na takich uroczystych przekazaniach bywał burmistrz Mosiny. Dlaczego tym razem zastąpił go Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mosinie. To co prawda miłe, że radny zechciał uczynić ten honor, ale bywało inaczej. Może burmistrz obecny nie chciał uczestniczyć w czymś, do czego się nie przyczynił? W każdym razie radść jest wielka i oby ten nabytek dobrze służył naszym policjantom, a pośrednio mieszkańcom tej Gminy. Burmistrzowi Rysiowi dzięki za dobrą decyzję. Jeden z nielicznych burmistrzów, który wspierał mocno służby mundurowe na terenie naszej Gminy.

 • beza
  piątek, 29 mar, 2019, 21:14:26 |

  Pokropek dodatkowo płatny czy w ramach etatu?

 • ixi
  poniedziałek, 1 kwi, 2019, 14:35:01 |

  Ja bym im nowe telefony lepiej zafundował żeby odbierali jak się do nich dzwoni. Bo stare chyba nie działają, bo dodzwonić się na naszą kochaną mosińską policję to prawie jak wygrać w totka 6-ke.

Skomentuj