casting do Teatru Cortique
Paulina Korytowska | czwartek, 7 Lis, 2019 | komentarze 22

⛪ Obraz Jasnogórski w Puszczykowie i Mosinie

Wędrówka kopii cudownego wizerunku Matki Bożej po polskich parafiach trwa od 29 sierpnia 1957 roku i rozpoczęła się od Archikatedry Warszawskiej. Ikona jasnogórska w dniach od 7 do 10 listopada będzie czekała na wiernych w parafiach mieszczących się na terenie Puszczykowa i Mosiny. Harmonogram zamieszczamy poniżej.

Za przygotowanie kopii poświęconej w Rzymie przez papieża Piusa XII odpowiedzialni byli jasnogórscy paulini. 26 sierpnia 1957 roku na Jasnej Górze odbyła się w obecności całego Episkopatu Polski i rzeszy wiernych uroczystość rozpoczęcia Milenijnego Nawiedzenia. Wykonano wówczas m.in. obrzęd „pocałunku” czyli zetknięcia kopii obrazu z oryginałem. Jest to jeden z najlepiej rozpoznawalnych symboli chrześcijaństwa w Polsce.

Matka Boża Częstochowska - Obraz Jasnogórski

Matka Boska Jasnogórska – wizerunek przedstawiający Maryję z Dzieciątkiem.

Nie ma więc w tym nic nadzwyczajnego, że dla wiernych niezwykle wielkim wydarzeniem o charakterze sakralnym pozostaje możliwość spotkania się z Matką Boską, powierzenia jej swoich trosk i podziękowania za otrzymane łaski. Ikona jasnogórska w dniach od 7 do 10 listopada będzie czekała na wiernych w parafiach mieszczących się na terenie Puszczykowa i Mosiny. Oto harmonogram:

  • 7 listopada (czwartek) – Mosina – parafia pw. św. Mikołaja
  • 8 listopada (piątek) – Puszczykowo – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
  • 9 listopada (sobota) – Puszczykowo – parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej
  • 10 listopada (niedziela) – Puszczykowo – Siostry Elżbietanki, Księża Chrystusowcy, Bracia Serca Jezusa

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej następnie uroczyście przewieziony zostanie do parafii pw. św. Floriana (11 listopada, Wiry), parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego (12 listopada, Luboń), parafii pw. św. Jana Bosko (13 listopada, Luboń), parafii pw. św. Jana Pawła II (14 listopada, Luboń), parafii pw. św. Barbary (15 listopada, Luboń).

Wszystkich wiernych zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Paulina Korytowska


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 4.8/10 (Głosujących: 13)
⛪ Obraz Jasnogórski w Puszczykowie i Mosinie, 4.8 out of 10 based on 13 ratings

Napisano przez Paulina Korytowska Posted in Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Paulina Korytowska

Akwizytorka i dziennikarka Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Komentarze (22)

  • mieszkaniec
    czwartek, 7 Lis, 2019, 15:40:07 |

    Jakoś nie mogę ogarnąć tego folkloru z tą kopią.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +9 (Głosujących: 39)
    • mieszkaniec
      piątek, 8 Lis, 2019, 13:55:43 |

      Nie każdy i nie wszystko musi ogarniać :/

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: -4 (Głosujących: 22)
  • WLZ
    czwartek, 7 Lis, 2019, 16:37:41 |

    Konstytucja niby gwarantuje mi wolność wyznania a zewsząd atakują mnie jarmarczne ozdóbki i tandetne obrazki a także obce flagi. Istne średniowiecze i zaściankowość. Rozumiałabym powszechne poruszenie gdyby przywieziono oryginalny obraz. Nawet uznałabym że warto go zobaczyć, ale to KOPIA!!!! Nie dość że zegar w Mosinie wydzwania kościelne piosenki to jeszcze to. Gdzie tu szacunek dla innych wyznań ??? Żyjemy w wieku głupoty.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +9 (Głosujących: 47)
    • mar paul
      piątek, 8 Lis, 2019, 0:31:45 |

      Ten obraz otoczony szczególnym kultem religijnym wśród wiernych. Nazywany cudownym. Jest wiele kopii, jest to logiczne przy takiej randze tego obrazu. Mocno wiąże się z historią Polski, warto się trochę zagłębić nawet jak ktoś nie wieży.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: -5 (Głosujących: 31)
      • Figa
        piątek, 8 Lis, 2019, 10:54:37 |

        Nie wieży? Jakich wieży? Tych z Władcy Pierścienia?
        Czy może nie wierzy?

        VA:F [1.9.22_1171]
        Popularność: +18 (Głosujących: 24)
      • mieszkaniec
        piątek, 8 Lis, 2019, 13:57:49 |

        nie ma wielu kopii tylko są dwie (nie licząc robionych przez januszy i sprzedawanych nawet na kubkach i innych pierdołach). Jedna jeździ po kraju (Z różnym skutkiem w różnych czasach) a drugą ma papierze w swoich zbiorach.
        Tak jak piszesz – należało by trochę zgłębić wiedzę zanim chce się błysnąć.

        VA:F [1.9.22_1171]
        Popularność: +1 (Głosujących: 11)
    • Gość
      sobota, 9 Lis, 2019, 19:58:18 |

      Właśnie dzisiejszą europę i jej osiągnięcia zawdzięczamy chrześciaństwu..nie chcesz nie chodż do kościoła ale nie wypisuj bajdur.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: -2 (Głosujących: 12)
  • wstyd
    czwartek, 7 Lis, 2019, 16:58:47 |

    W Krośnie ta szopka odbywa się od wczoraj. Tandetne obrazki, ludziom fotografowie robią zdjęcia bez ich zgody, a potem one wiszą na ulicy na tablicach i można sobie kupić odbitki. Gdzie jest RODO? Samochody zaparkowane chaotycznie na chodnikach, przejść nie idzie. W dodatku gamonie bezmyślne poukładali znicze na skraju jezdni, gdzie jadą cały czas auta. Wiele zniczy leży potłuczonych na jezdni. Ciekawe bo Policja na to patrzy i nie widzi. Ciekawe czy mają zgodę zarządcy drogi na ten cyrk!? Wstyd. To nie ma nic z katolicyzmyem wspólnego. Modlitwa to cisza i skupienie, a nie ohydny jarmark tandety! Mieszkańcy Puszczykowa jesteście światli, zbojkotujcie to bagno. To nie jest wiara i religia. Chociaż Wy miejcie honor, a nie tak jak w Krośnie koło Mosiny wieśniacki odpust.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +15 (Głosujących: 45)
    • mieszkaniec
      piątek, 8 Lis, 2019, 14:00:25 |

      a potem się dziwią dlaczego nastolatek pobił księdza. O – właśnie dlatego. Kurcze człowieku nikt Ci nie nakazuje tam przychodzić. Nie interesuje Cie to, to nie przychodzisz. Pewno za dnia siedzisz jak radar w oknie i pokrzykujesz jak ktoś krzywo jedzie lub nie daj Boże zaparkuje nie tam gdzie Ty chcesz… Masakra.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: -10 (Głosujących: 26)
      • Gość
        piątek, 8 Lis, 2019, 20:41:15 |

        Podobno żyjemy w państwie prawa. Skoro masz wrodzone zamiłowanie dla syfu, masz jakieś kompleksy i łechce Cię tandeta to twoja sprawa, ale uprawiaj sobie ten chlew u siebie w mieszkaniu gimelorzu.

        VA:F [1.9.22_1171]
        Popularność: +4 (Głosujących: 16)
        • mieszkaniec
          wtorek, 12 Lis, 2019, 15:59:37 |

          Skoro nie ogarnąłeś swoim “rozumem” tego co napisałem, nie mam zamiaru Ci tłumaczyć. Nie warto.

          VA:F [1.9.22_1171]
          Popularność: -3 (Głosujących: 3)
    • Gefir
      niedziela, 10 Lis, 2019, 1:01:41 |

      Skąd się wziąłeś w Krosnach? W kanie zostałeś przywieziony potomku czerwonych fornali.Wyprowadź się do Holandii tam ateistów multum .Tylko na starość nie uciekaj do Polski przed eutanazją…

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: -8 (Głosujących: 16)
      • Polak Mały
        niedziela, 10 Lis, 2019, 18:15:40 |

        O jaki pobożny katolik nam się ukazał… Już kiedyś pisała tu jakaś kobieta z sowiecką fiksacją ale miała podjąć leczenie w Gnieźnie – znacie się może?

        VA:F [1.9.22_1171]
        Popularność: +9 (Głosujących: 13)
        • Gefir
          niedziela, 10 Lis, 2019, 20:21:27 |

          Argumenty ad personam tyle tylko ci pozostało bubku żołędny. Widać mocno ,że ty również jesteś w kanie przywieziony.Uderz w stół…

          VA:F [1.9.22_1171]
          Popularność: -11 (Głosujących: 11)
          • Polak Mały
            niedziela, 10 Lis, 2019, 22:11:48 |

            Nie możemy mówić o argumentum ad personam, bo nie mamy do czynienia a dyskusją i wymianą merytorycznych wniosków. Nie ma sensu dyskutować z kimś o tak ksenofobicznych i niegodziwych poglądach – w zasadzie sens Twoich wypowiedzi sprowadza się do obrażania innych.

            VA:F [1.9.22_1171]
            Popularność: +6 (Głosujących: 8)
          • Gefir
            poniedziałek, 11 Lis, 2019, 14:19:34 |

            Weź się ogarnij gimbusie.To po co mnie zaczepiasz bubku żołędny?

            VA:F [1.9.22_1171]
            Popularność: -7 (Głosujących: 9)
  • Lebioda mosiniensis
    czwartek, 7 Lis, 2019, 17:55:16 |

    Pomódlcie się o dar rozumu i mądrości dla mosińskich decydentów, a jak już te dary otrzymają to postawcie w centrum parku nad kanałem (tym za 1,5 miliona) pomnik wdzięczności. Wróblewski przyjedzie, słit focie zrobi. Piękna ta nasza Mosina

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +21 (Głosujących: 23)
  • Dlaczego
    piątek, 8 Lis, 2019, 11:56:51 |

    A katolicy spowiadają się księdzu do ucha zamiast Bogu i modlą się do obrazków zamiast do Boga!!!!! Dlaczego?

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +21 (Głosujących: 31)
    • wuwuwu
      poniedziałek, 11 Lis, 2019, 14:22:46 |

      bo są głupi

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: 0 (Głosujących: 2)
  • Gefir
    niedziela, 10 Lis, 2019, 1:09:11 |

    Idź jehowito przez zboże we wsi Moskal stoi…(pilnuj tych swoich sal królestwa i pilnie wykonuj polecenia z NY

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -6 (Głosujących: 12)
  • Mieszkaniec
    poniedziałek, 11 Lis, 2019, 21:14:32 |

    A co tam harcerze robili?? Zalozeniem ruchu skautowego jest i bylo apolitycznosc i trzymanie sie z dala od każdej religi. Harcerstwo ma laczyx dzieciaki niezaleznie od wiary koloru skory czy statusu spilolecznego. Chyba druh druzynowy nie zna podstaw skautingu.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +9 (Głosujących: 11)
  • Badylarz
    poniedziałek, 11 Lis, 2019, 21:57:53 |

    Wolność, równość, konstytucja!
    Niech każdy wyznaje co chce, a reszta niech mu w tym nie przeszkadza.
    Uszanujmy różnorodność, każdy jest inny, wierzy w co chce, robi co chce, ale zgodni z prawem Rzeczpospolitej Polskiej.
    Pozdrawiam i życzę Wszyskiego co Najepsze każdemu Polakowi.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +4 (Głosujących: 4)