Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | poniedziałek, 21 sty, 2019 | komentarze 3

OSP Mosina wspomaga poszukiwania zaginionego Michała – aktualizacja

W ciągu minionych dwóch tygodni, zaginiony Michał nie wrócił do miejsca zamieszkania. Rodzina, nie otrzymała również żadnej potwierdzonej informacji o tym, co aktualnie się z nim dzieje.

Specjaliści z Heavy Rescue SGRT postanowili wznowić akcję poszukiwawczą na terenie Kalisza i okolic. 29-letni mieszkaniec Kościelnej Wsi, ostatni raz był widziany w sobotę, 5 stycznia. Osoby, które podobnie jak on, przebywały w klubie tanecznych w śródmieściu przekazały biegłym informację, że około 2:39 w nocy, mężczyzna opuścił lokal. Wyjście i przejście w kierunku rynku zostały potwierdzone przez nagranie monitoring klubu. Od tego momentu słuch po zaginionym zaginął.

Do akcji wkroczyła grupa Szukamy i Ratujemy. W otoczeniu setki ochotników rozpoczęli poszukiwania Michała wzdłuż rzeki Prosny na linii Kalisz – Kościelna Wieś, jednak te działania okazały się bezskuteczne.

OSP Heavy Rescue SGRT Mosina: poszukiwania zaginionego Michała

OSP Heavy Rescue SGRT Mosina: poszukiwania zaginionego Michała fot. grupa Szukamy i Ratujemy.

W działania włączyła się Specjalistyczna Jednostka Ratownictwa Technicznego Heavy Rescue SGRT z Mosiny. W celu odnalezienia 29-latka użyto pomocy dwóch psów tropiących. Wyszkolone zwierzęta w otoczeniu swojego opiekuna, znalazły trop zaginionego, jednak ten urwał się tuż przy korycie rzeki Prosny.

Psy, rozpoczęły swoje zadanie od zapoznania się z próbkami zapachowymi, następnie ekipa ratownicza wraz z przewodniczką i jej czworonożnymi podopiecznymi udali się pod klub taneczny, gdzie w noc zaginięcia bawił się Michał. Pies skierował się w stronę Villi Calisia, gdzie jego postać była zarejestrowana na kamerze, następnie przemieszczał się w stronę południową. Wersja została potwierdzona przez przemierzenie bardzo zbliżonej trasy przez drugiego psa biorącego udział w akcji.

Tysiące internautów z regionu i całego kraju, bierze aktywny udział w poszukiwaniu 29- letniego Michała. Uwagę śledczych zwróciły dwie informacje. Jedna ze zgłaszających się osób rzekomo widziała zaginionego w towarzystwie nierozpoznanego mężczyzny w niedzielę, 6 stycznia około 11:00 tuż przy kampusie PWSZ. Z kolei druga osoba, która osobiście zna Michała i nie wiedziała o jego zaginięciu twierdzi, że był on widziany 7 stycznia o godzinie 16:00 na przystanku autobusowym przy galerii Tęcza w Kaliszu.

Wszystkie osoby, które są w posiadaniu jakichkolwiek informacji o zaginionym, prosimy o bezzwłoczny kontakt z policją. W tej sytuacji, każda wiadomość jest na wagę złota.

Aktualizacja 21.01.2018 r. (godziny wieczorne)

Dziś sprawdzono kamery monitoringu na drodze którą wyznaczyły nasze psy. Zapisy z kamer potwierdziły, że poszukiwany poruszał się nią i jest widoczny na kamerach, a psy pomimo 14 dni które upłynęły od zaginięcia oraz bardzo niekorzystnych warunków pogodowych prawidłowo wykonały swoje zadnie. Niestety trop urywa się w parku pomiędzy rzeką a stawem, które to akweny są obecnie sprawdzane – informują strażacy z Heavy Rescue SGRT OSP Mosina.

źródło: http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/wznowiono-poszukiwania-michala-uzyto-psow-tropiacych-zdjecia,3480.html; Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

sekcja wodna Heavy Rescue SGRT OSP Mosina - patrol na Warcie

sekcja wodna Heavy Rescue SGRT OSP Mosina – letni patrol na Warcie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  środa, 23 sty, 2019, 0:25:59 |

  Powodzenia, wierzę, że uda się odnaleźć Michała całego i zdrowego. Na ekipę Heavy Reascue zawsze można liczyć.

 • Natalia.K.
  czwartek, 24 sty, 2019, 20:21:03 |

  Wiadomo już coś więcej na ten temat???

 • Tymon
  niedziela, 24 lut, 2019, 18:54:34 |

  Wielkie uznania do osób biorących udział w poszukiwaniach, wyrazy współczucia dla rodziny, smutny finał

Skomentuj