Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 29 lis, 2019 | komentarze 2

OSP Puszczykowo będzie miało defibrylator AED

W czwartej edycji budżetu obywatelskiego w Puszczykowie, zwyciężył projekt pn. „Ratuj życie z Automatycznym Defibrylatorem Zewnętrznym (AED)” z liczbą głosów 882. Pozostałe propozycje zostały daleko w tyle.

Puszczykowski budżet obywatelski

Statystyki wyglądały następująco, w sumie zagłosowało 1779. Za pośrednictwem strony internetowej zagłosowało 758 osób, a tradycyjnie na papierze 1021.

Lp.
Nazwa projektu
Ilość głosów
1
Budowa skateparku
218
2
Gramy w Zielone – zielona strefa wypoczynku i zabaw
341
3
Modernizacja przystani kajakowej
46
4
Ogród deszczowy w Puszczykowie.
36
5
Oświetlenie, nagłośnienie i doposażenie boiska
180
6
Ratuj życie z Automatycznym Defibrylatorem Zewnętrznym (AED)
882
7
Ścianka tenisowa w Puszczykowie
76

Puszczykowski Budżet Obywatelski 2020-Puszczykowo

Ratuj życie z Automatycznym Defibrylatorem Zewnętrznym (AED)

Zwycięski projekt pn. „Ratuj życie z Automatycznym Defibrylatorem Zewnętrznym (AED)” został złożony przez przedstawiciela Puszczykowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej i promuje pierwszą pomoc oraz ochronę ludzkiego życia. Jego głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Puszczykowa oraz podniesienie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. OSP chciałaby to osiągnąć poprzez umieszczenie 10 sztuk Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych na terenie Puszczykowa w ogólnodostępnych miejscach. AED jest w pełni zautomatyzowanym, niezawodnym urządzeniem ratującym życie. Każdy mieszkaniec może go użyć, kiedy zajdzie taka potrzeba. Urządzenie w bezpieczny sposób prowadzi krok po kroku, za pomocą prostych poleceń głosowych i wizualnych. W ten sposób użytkownik uruchamia procedurę bezpiecznej defibrylacji w Nagłym Zatrzymaniu Krążenia (NZK). Zakupiony sprzęt AED pozwoli na wieloletnie użytkowanie go przez mieszkańców w celu ratowania życia ludzkiego. Ponadto, w ramach projektu zostanie doposażona jednostka OSP Puszczykowo działająca na terenie miasta i niosąca pomoc jego mieszkańcom.

Przypomnijmy, iż w bieżącym roku mieszkańcy naszego Miasta po raz czwarty już mogli zgłosić swoje propozycje zadań do realizacji, które w ich przekonaniu, najbardziej odpowiadają potrzebom lokalnym. Propozycje zadań, które przeszły analizę merytoryczną, m.in. co do możliwości ich realizacji w zgodzie z prawem i w ciągu jednego roku budżetowego, zostały poddane pod głosowanie, które trwało 11 dni, od 14 do 24 listopada 2019 r. Głosowanie odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec mógł zagłosować na jeden projekt. W czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mieli do dyspozycji 250 tys. złotych.

Zwycięskie zadanie zostanie zrealizowane w nadchodzącym roku w pełnym zakresie. W taki o to sposób, mieszkańcy Puszczykowa mogli bezpośrednio wpływać na to, jak zostaną wydane środki z budżetu Miasta.

źródło: Urząd Miejski w Puszczykowie

strażacy OSP Puszczykowo

strażacy fot. OSP Puszczykowo

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • MosiniOk
    piątek, 29 lis, 2019, 13:11:21 |

    Yo prdle. Niby zachodnia część europy, a my 2019 roku muismy się prosić o głupie AED

  • Krzysztof
    piątek, 29 lis, 2019, 13:49:57 |

    Dobrze, że się w końcu udało. Widać po liczbie głosów jak bardzo jest potrzebny.

Skomentuj