Święta - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | środa, 25 gru, 2019 |

🚔 Plaga włamań – apel do mieszkańców

Trwa plaga włamań do domów jednorodzinnych na terenie naszego regionu. Do zdarzeń dochodzi najczęściej, gdy domy są puste, a ich domownicy wyjeżdżają do swoich rodzin na święta. Tylko na terenie Mosiny doszło wczoraj do trzech włamań. Policjanci zwracają uwagę, jak powinniśmy zachować się, aby zminimalizować ryzyko włamania, a także co robić, gdy do włamania już doszło.

Apel do mieszkańców

– Łupem złodziei pada biżuteria i pieniądze, które poszkodowani pozostawiają w miejscach łatwych do odnalezienia przez sprawców. Złodzieje dostają się do wnętrza domów poprzez wyważenie drzwi tarasowych. Wykorzystują moment, kiedy domowników nie ma i zgaszone są światła. W poprzednim tygodniu doszło do dwóch włamań również w Mosinie, zagrożone są posesje bez alarmów, monitoringów i rolet antywłamaniowych. Wszystkie te włamania miały miejsce około godz. 16:00 do 17:30 . – poinformowali redakcję policjanci zajmujący się tą sprawą

Ewentualne informacje o podejrzanych osobach, które mogą być powiązane z włamaniami do domów (dotyczy rysopisów, pojazdów oraz tablic rejestracyjnych) powinniśmy kierować bezpośrednio policjantom (numery poniżej). Bardzo ważną kwestią jest, aby jakiekolwiek informacje dotyczące włamań, nie przekazywać publicznie, ponieważ nie można wykluczyć, że osoby związane z tym procederem mogą je przeczytać.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Wszelkie podejrzane sytuacje można zgłaszać do puszczykowskiej i mosińskiej Policji. Telefon kontaktowy: 61 841 30 20 (KP w Puszczykowie), 61 841 48 30 (KP w Mosinie) lub 997 oraz 112.

źródło: na podstawie informacje przekazanych przez Policję

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.8/10 (Głosujących: 4)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.
  • Gość
    środa, 25 gru, 2019, 17:39:44 |

    Sus

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -1 (Głosujących: 3)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo