Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 21 lut, 2019 | komentarze 3

Podtruci czadem!

Jak informują strażnicy w dniu 19.02.19 r. podczas wspólnych działań prowadzonych przez Straż Miejską wraz z pracownikami socjalnymi OPS w Mosinie, na terenie jednej z nieruchomości przy ul. Reymonta stwierdzono, że osoby tam przebywające mogły ulec podtruciu czadem. Na miejsce wezwano PSP JRG-9 i OSP Mosina oraz karetkę pogotowia ratunkowego.

Przyczyną powstałego zadymienia w mieszkaniu było używanie prowizorycznie wykonanego paleniska oraz nieszczelność rury odprowadzającej dym do komina. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia o sprawie poinformowano Komisariat Policji w Mosinie.

Jak dowiedzieliśmy się od komendanta Straży Miejskiej w Mosinie, Jarosława Dobickiego:

Okazało się, że po udzieleniu pierwszej pomocy nie było konieczne zabranie poszkodowanych do szpitala. Pomieszczenia zostały przewietrzone, straż pożarna po późniejszym zbadaniu miernikiem nie wykazała dalszego zagrożenia. – powiedział Jarosław Dobicki, komendant Straży Miejskiej.

Źródło, zdjęcia: Straż Miejska w Mosinie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Kacper
  piątek, 22 lut, 2019, 14:58:02 |

  Cichy zabójca… Najgorzej, bo niczego nieświadomi ludzie tak właśnie zostają podtruwani i to zazwyczaj w nocy, gdy się tego nikt nie spodziewa.

 • Gość
  poniedziałek, 11 mar, 2019, 14:03:31 |

  Rząd zapowiada stworzenie centralnego rejestru pieców i kotłów.Może będzie czyściej i bezpieczniej.

 • Robert
  poniedziałek, 11 mar, 2019, 15:36:09 |

  http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/186229/Centralny-rejestr–Powstanie-centralny-rejestr-piecow-i-kotlow-

  Oto ciekawy fragment artykułu z linka:
  „Projekt ma realizować konsorcjum, w skład którego wchodzą Instytut Ochrony Środowiska, Instytut Łączności oraz Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, zaś prowadzącym prace jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Baza ma być zlokalizowana na serwerach jednego z państwowych instytutów badawczych – Instytutu Ochrony Środowiska lub Instytutu Łączności.”

  Z tego fragmentu można wnioskować, że wegiel nadal górą. A już wydawało sie nam, że dryfujemy w kierunku ekologicznych źródeł ciepła!

  Tak na marginesie, nie mamy jeszcze centralnego rejestru psów w Polsce…

Skomentuj