Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 4 cze, 2019 |

Pomóżmy pogorzelcom z Rogalinka

Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie dla rodziny z Rogalinka, która w wyniku pożaru domu w dniu 23 maja 2019 r. straciła dach nad głową oraz podstawowe dobra materialne niezbędne do codziennego życia.

Potrzebna pomoc dla pogorzelców

Kierując się potrzebą serca i ludzkiej solidarności prosimy Państwa o udzielenie pomocy rodzinie z Rogalinka, która 23 maja 2019 r. w kilkadziesiąt minut straciła cały dobytek swojego życia.

pogorzelisko w Rogalinku

Otwarto specjalne subkonto GBS Mosina, na które można wpłacać pieniądze, które zostaną wykorzystane na pomoc dla rodziny poszkodowanej w pożarze:

nr konta  64904800072007000002150057

z dopiskiem „Pomoc dla poszkodowanych w pożarze Robert Olejniczak”.

pogorzelisko w Rogalinku

Nie bądźmy obojętni na ludzki dramat, pomóżmy potrzebującym – naszym mieszkańcom, naszym sąsiadom!

Akcję pomocy koordynuje mieszkanka Rogalinka i zarazem radna Rady Miejskiej Ewelina Dudek. Tel. 793 318 096

źródło: Joanna Nowaczyk, Urząd Miejski w Mosinie

Rogalinek: spalony dom


Pożar domu w Rogalinku – relacja

23.05 doszło do pożaru budynku jednorodzinnego na ulicy Mostowej w Rogalinku. Tylko dzięki profesjonalnej akcji strażaków z państwowej i ochotniczej straży pożarnej obyło się bez ofiar śmiertelnych.

W płonącym, drewnianym budynku znajdował się nieprzytomny mężczyzna. Na szczęście dzięki dobrze przeprowadzonej przez strażaków akcji gaśniczej udało się go ewakuować:

Od dziesięcioleci na terenie gminy Mosina udaje nam się utrzymać zerowe konto ofiar pożarów. W dniu wczorajszym pomimo mocno rozwiniętego pożaru drewnianego domu wspólnie z kolegami z JRG 9 stosując bardzo agresywną taktykę natarcia połączonego z wentylacją udało się odnaleźć i ewakuować nieprzytomnego mężczyznę, który po podaniu tlenu odzyskał przytomność i został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach brały również udział SA PSP Poznań, OSP Radzewice, OSP Pecna i OSP Nowinki. – informowali w dniu pożaru strażacy z Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

pożar w Rogalinku

pożar w Rogalinku fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

Relacja strażaków z JRG-9 w Mosinie:

W dniu 23.05.2019 około godziny 21 wpłynęło zgłoszenie o widocznym zadymieniu w miejscowości Rogalinek. Przybyłe na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy Państwowej Straży Pożarnej zastały budynek mieszkalny objęty ogniem. Z uzyskanych informacji wynikało, że w środku płonącego domu może przebywać osoba. W celu opanowania pożaru podano cztery prądy gaśnicze, a sam pożar zlokalizowano w pomieszczeniu kuchennym. W trakcie prowadzonych działań udało się ewakuować ze środka nieprzytomnego mieszkańca posesji, któremu niezwłocznie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy w przygotowanym punkcie medycznym. Po około 15 minutach prowadzonych działań poszkodowany odzyskał parametry życiowe. Poszkodowany został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone były jeszcze przez kilka godzin, w trakcie których przeprowadzono m.in.: częściową rozbiórkę elementów konstrukcji ścian i poszycia dachowego w celu ugaszenia tlących się elementów konstrukcyjnych budynku. W trakcie prowadzenie działań wstrzymano ruch na ulicy Mostowej, a objazd poprowadzono przez pobliskie miejscowości. Działania JOP zakończono tuż po północy. Na miejscu działały zastępy z JRG-9, SA PSP Poznań, OSP Mosina, OSP Pecna, OSP Radzewice, OSP Nowinki.
Opracowanie: ogn. Adrian Jankiewicz, zm. 3, JRG-9.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj