Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Natalia Galus | niedziela, 3 mar, 2019 | komentarze 3

Puszczykowski Brzeg Warty posprzątania!

Mieszkańców Puszczykowa i okolic zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji społecznej. Sprzątanie brzegów Warty, którymi codziennie spaceruje wiele ludzi to świetna inicjatywa społeczności lokalnej. Jak można się do niej dołączyć?

Brzeg Warty posprzątania” to akcja mająca na celu przywrócenie porządku wzdłuż rzeki Warty. Obecnie spacerowicze, bardzo często mają styczność ze śmieciami przy jej brzegu i najbliższej okolicy. Jeśli wśród naszych czytelników są osoby, które nie zamierzają biernie patrzeć na zanieczyszczenia tego malowniczego terenu – zachęcamy do uczestnictwa w społecznej akcji!

FB – Bernadeta Wilczek

Jak informuje pomysłodawca wydarzenia, zbiórka zainteresowanych osób odbędzie się 16 marca o godzinie 10 nieopodal restauracji Lokomotywa przy PKP. Następnie zespół ochotników uda się w stronę Warty.

FB – Bernadeta Wilczek

Wystarczy dołączyć się do wspólnego spaceru, w trakcie którego, uczestnicy wezmą odpowiedzialność za czystość nad Wartą. Każdy z zainteresowanych wzięciem udziału w akcji „Brzeg Warty posprzątania” otrzyma parę jednorazowych rękawiczek oraz worki na śmieci. Wystarczy zabrać ze sobą chęci i zaangażowanie! Wspólnym działaniem, mieszkańcy Puszczykowa mogą zdziałać cuda!

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku – kliknij tutaj.

FB – Bernadeta Wilczek

Tereny nad Wartą zimową porą

Tereny nad Wartą (okolice Niwki) zimową porą

Aktualizacja: Relacja z przebiegu akcji – link

Napisano przez Natalia Galus opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Wasze komentarze (3)

 • Mosiniak
  niedziela, 3 mar, 2019, 11:45:15 |

  Temat dość powszechnie znany. Powinniśmy zacząć od swojego środowiska w którym żyjemy. W Mosinie i Puszczykowie znajdziemy dużo miejsc powstawania ,, dzikich wysypisk”. Wychodzi na to, że ci ktorzy to robią nie posiadają pojemnika na odpady i pewnie tego co nie wywioza do lasu lub pole ,,przerabiaja w piecu”…. Zacznijmy z tym walczyć tym bardziej, że nasza okolica posiada walory krajobrazowe.

 • Willma
  niedziela, 3 mar, 2019, 13:01:02 |

  Super inicjatywa. Mamy takie sprzątanie i u nas w wiosce. Zbieramy masy plastiku i szkła. Ważne żeby oprócz rękawiczek, ubrać także kalosze.

 • Gość
  niedziela, 3 mar, 2019, 13:23:48 |

  Czyżby na zdjęciu śmieci, które przypłynęły z kanału mosińskiego po ostatnich pracach porządkowych?

Skomentuj