Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 18 sty, 2019 | komentarzy 5

Rower marzeń dla Dominika

Pomóżmy 10 letniemu Dominikowi z Rogalinka i ufundujmy mu profesjonalny rower, dzięki któremu będzie mógł realizować rowerowe pasje i osiągać dalsze sukcesy sportowe.

Oto, co sam zainteresowany ma do powiedzenia na swój temat:

Cześć! Jestem Dominik i mam 10 lat. Moją pasją jest sport, a największym marzeniem rower z prawdziwego zdarzenia, na którym mógłbym jeździć i wygrywać zawody.”

Wierzę, że to będzie filmik, który będzie pokazywany po latach w wiadomościach, jako przypomnienie, o tym, o czym w dzieciństwie marzył pewien dorosły już Mistrz!” Maja Giżycka-Różalska z Fundacji Gajusz

Aby wesprzeć zbiórkę na rower dla Dominika wystarczy wejść na stronę: polakpotrafi.pl/projekt/rower-dla-dominika. Dla pomagających przygotowaliśmy specjalne nagrody.

O Dominiku pisaliśmy już na naszych łamach w artykule: Sport zamiast konsoli – wspólna pasja ojca i syna

Pomimo młodego wieku, Dominik może poszczycić się całkiem sporą listą sportowych osiągnięć. Oto niektóre z nich:

– III miejsce w Grand Prix Poznania w biegach przełajowych w 2017 r. (Bieg Walentynkowy, Bieg Zajączka Wielkanocnego, Nocny Bieg Świętojański, Bieg Mikołajkowy)
– III miejsce – Tropem Wilczym: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Luboniu
– II miejsce – Tropem Wilczym: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Poznaniu
– II miejsce – V Smochowicki Bieg po Zdrowie – Poznań
– III miejsce – City Trial on Tour – Poznań
– I miejsce – Bieg o Liść Dębu w Rogalinie
– I miejsce – Bieg Mały Patriota w Luboniu
– II miejsce – Coccodrillo ChampionKids Duathlon w Czempiniu
– VI miejsce – “W drodze do Maratonu” – Poznań
– III miejsce w Biegu Eleganta w Mosinie

Dominik Kądzielak

Dominik Kądzielak

Pasję do sportu i spędzania czasu w sposób aktywny przejął od ojca, Marka. Zaczęło się od wspólnych wypraw rowerowych, na które Marek zabierał ze sobą syna. Mając niespełna siedem lat, Dominik przejechał wraz z ojcem trasę liczącą ponad czterdzieści kilometrów, rok później – na rowerze pokonali wspólnie około pięćdziesięciu kilometrów. Niewątpliwie są to dystanse, którymi mógłby pochwalić się niejeden dorosły…

Skąd wzięła się pasja? Marek przyznaje, że jeździ rowerem całe życie i zawsze są to wyprawy dla przyjemności, rekreacji – tyle, że dystanse, rekreacyjnymi już nie są: ma za sobą między innymi niejednokrotną wyprawę ponad 300-kilometrową nad morze z Rogalinka (pod Poznaniem), którą odbył w ciągu… jednego dnia!

Dominik z ojcem

Dominik startuje też w zawodach biegowych, rowerowych, pływa kajakiem… Zawsze liczy się pomysł na aktywność, przeżycie przygody, sam udział w wyprawie czy zawodach biegowych. Obaj z ojcem startują w barwach “Drużyny Szpiku”, przez co wspierają akcję pomagania innym.

Planów na nadchodzący sezon mają sporo: Dominik chce startować w kolejnych zawodach rowerowych: Duathlon i zawody MTB, w których z pewnością odniesie kolejne sukcesy.

Aby zrealizować plany Dominikowi potrzebny jest profesjonalny rower, którego zakup z ograniczonego budżetu domowego jest trudny.

Pomóżmy i ufundujmy temu młodemu człowiekowi rower, dzięki któremu będzie mógł  osiągać swoje sportowe pasje i dalsze sukcesy sportowe.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • mieszkaniec
  piątek, 18 sty, 2019, 11:16:03 |

  To cieszy, że są jeszcze dzieci których jedynymi zainteresowaniami nie są smartfony i komputery.

 • Ann
  piątek, 18 sty, 2019, 21:00:16 |

  Bardzo fajnie, że tak maly chlopak ma takie zainteresowania i marzenia. Oby się udało. Będę trzymać kciuki.

 • Piotr
  piątek, 18 sty, 2019, 23:56:51 |

  Jak już wspominałem pod poprzednim postem o sportowcach, tak powtórzę: Wspierajmy marzenia! Mam nadzieję, że uda się uzbierać fundusze na rozwój pasji chłopca! Świetnie, że młody jest tak zaangażowany.

 • Kibic
  piątek, 18 sty, 2019, 23:59:17 |

  Kibicuję i gratuluję sportowego zacięcia :) Ale… na B’Twin można naprawdę sporo zdziałać ;)

 • Artur
  sobota, 19 sty, 2019, 22:17:20 |

  Uzbierajmy jak najwięcej!!!

Skomentuj