Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 27 lut, 2019 | komentarze 2

Ruszy budowa trzeciego pasa na A2

Już w piątek 1 marca ruszą prace przygotowawcze do budowy trzeciego pasa na poznańskim odcinku autostrady A2. Autostrada Wielkopolska będzie dobudowywać trzeci pas przy utrzymaniu ruchu na pozostałych. Na kierowców czekają spore utrudnienia. Będzie to pierwszy tak skomplikowany projekt rozbudowy obwodnicy Poznania przy działającej w tym samym czasie autostradzie. Koszt inwestycji sięga 200 milionów złotych.

Rozbudowa obwodnicy Poznania

Oprócz budowy trzeciego pasa ma także zostać zmodernizowana nawierzchnia tak, aby była ona przystosowana do większego natężenia ruchu oraz wymienione zostaną bariery ochronne i całe oświetlenie. Na odcinku pomiędzy Nagradowicamni i Gołuskami ma powstać 10 tablic wyświetlających kierowcom bieżące informacje o sytuacji na drodze. Po zakończeniu robót pomiędzy węzłami Poznań Zachód, a Poznań Krzesiny będzie można przejechać po trzech pasach w każdą stronę.

– Pod koniec roku przejedziemy trzema pasami ruchu z nowymi barierami ochronnymi i oświetleniem – powiedziała Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka Autostrady Wielkopolskiej.

https://youtu.be/839bmX9vCZc

Prace nad nawierzchnią oraz wymianą barier i oświetlenia mają zakończyć się za 9 miesięcy, a całość inwestycji ma zostać ukończona w połowie 2020 roku. Jak zapowiada Autostrada Wielkopolska w pierwsze dwa weekendy marca drogowcy rozpoczną odgradzanie terenu, na którym będą prowadzone prace. Wytyczane będą tymczasowe pasy włączania się do ruchu oraz przewiązki na węzłach Poznań Komorniki oraz Poznań Luboń. Dziennie autostradową obwodnicą Poznania przejeżdża około 65 tysięcy pojazdów, zatem można się spodziewać, że najbliższe miesiące będą trudnym czasem dla wszystkich kierowców, którzy korzystają z przejazdu autostradą A2.

źródło: e-lubon.pl, Autostrada Wielkopolska

Utrudnienia podczas budowy trzeciego pasa na A2

Utrudnienia podczas budowy trzeciego pasa na A2 fot. Autostrada Wielkopolska

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Filip
    środa, 27 lut, 2019, 16:45:56 |

    Nie można było chociaż najpierw skończyć ekspresówki Wronczyn Poznań? A tak znowu duże inwestycje nakładają się na siebie i znowu jeden wielki korek w Poznaniu i okolicach.

  • Czarny
    środa, 27 lut, 2019, 17:01:34 |

    I jeszcze może zjazd ze Starołeckiej(wiadukt) i by było super.

Skomentuj