Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | niedziela, 27 sty, 2019 | komentarze 4

Siła tkwi w FTI! – szkolenia rowerowe nie tylko dla kolarzy

Ten skrót jest z pewnością znany w świecie kolarskim w niemal całej Polsce. Nazwa FTI pochodzi od angielskiego zwrotu find training inspiration. To projekt stworzony przez ludzi, których miłością jest kolarstwo i którzy postanowili się nią dzielić w sposób profesjonalny.

Pomysłodawcą i twórcą marki jest Artur Kozal, wielokrotny Mistrz Polski w kolarstwie amatorskim, z ponad dwudziestoletnim stażem kolarskim oraz wieloletnim doświadczeniem trenerskim i instruktorskim. FTI od ponad siedmiu lat działa, inspiruje, motywuje i zaraża rowerową pasją, a projekty, które tworzy i realizuje, obejmują bardzo szeroki, kompleksowy zakres działań. Dziś szczególnie chcemy zwrócić uwagę na ofertę szkoleń rowerowych – dla kolarzy i wszystkich miłośników dwóch kółek.

fot. FTI Racing Team

FTI Cycling – to nowa oferta szkoleń rowerowych, system zajęć rowerowych indoor & outdoor cycling oraz serwis rowerów stacjonarnych. Jest to projekt, który dynamicznie się rozwija, od 2019 roku znacznie poszerzając swoją ofertę. Profil szkoleń został skonstruowany tak, by skorzystać mógł z niego każdy, poza tym – ukierunkowany jest nie tylko na ścieżkę instruktorską (jak to było do tej pory), lecz na indywidualny, osobisty rozwój. Właścicielem FTI Cycling jest Radosław Kozal, trener FTI Sport, trener personalny IFAA, instruktor i trener indoor cycling z doświadczeniem we współpracy z zawodnikami, organizacji eventów rowerowych i wszechstronnym doświadczeniem kolarskim (szosa, MTB, ITT).

Artur i Radosław Kozal (fot. FTI Cycling)

Z jakich szkoleń FTI Cycling można będzie skorzystać w nadchodzącym roku? Będą to szkolenia z zakresu fizjologii i anatomii w ujęciu jazdy na rowerze, szkolenia doskonalące umiejętności z zakresu serwisu rowerowego, a także szkolenia instruktorskie. Przedstawiamy zakres i terminy najbliższych z nich.

Fizjologia w ujęciu wysiłku wytrzymałościowego

Jakie procesy zachodzą podczas jazdy na rowerze? W jaki sposób je monitorować? Kiedy puls to przydatne narzędzie, a kiedy odchodzi do lamusa? Ile cech treningowych możemy kształcić na rowerze? Czym jest kształtowanie stref treningowych? To szkolenie dedykowane jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania – pasjonatów indoor, amatorów kolarstwa oraz zawodników. Mówimy prostym językiem o rzeczach trudnych. Zakres szkolenia obejmuje między innymi zagadnienia z zakresu kondycji fizycznej, metody pomiaru intensywności wysiłku (%HR max, %HR PPA, VO2max), procesy odpowiedzialne za produkcję energii w trakcie wysiłku, rodzaje treningów i cechy treningowe.

szkolenie FTI (fot. mat. FTI)

Anatomia w ujęciu jazdy na rowerze

Pasjonujesz się jazdą na rowerze? Spędzasz godziny na treningu, na trenażerze lub rowerze stacjonarnym? Dowiedz się więcej o tym, co dzieje się podczas wysiłku w Twoim ciele – zacznijmy od podstaw: kości, stawów i mięśni. Szkolenie dedykowane jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Jaką wiedzę zdobędziesz uczestnicząc w tym szkoleniu? Obejmuje ono podstawy anatomii: kości, stawy, mięśnie, biomechanikę w ujęciu pracy na rowerze, efektywne ustawienie roweru (w tym zależność między ustawieniem bloków a bólem kolan), stretching, masaż powięzi, metody kompensacji osłabionych mięśni.

Serwis roweru

Dzwonisz po znajomego bo złapałeś/aś „gumę” podczas przejażdżki? Zerwałeś/aś łańcuch i czujesz się bezradny/a? Niepotrzebnie! W tym szkoleniu nauczysz się krok po kroku, najistotniejszych napraw rowerowych. Tym razem nie będziesz patrzeć ani dzwonić po przyjaciela – zrobisz to sam/a! Nauczysz się między innymi codziennej i okresowej kontroli stanu roweru, czyszczenia i smarowania napędu, regulacji napeędu, hamulców, amortyzatora, wymiany komponentów.

Poniżej przedstawiamy terminy najbliższych szkoleń, które odbywać się będą w Poznaniu. Szczegółowy kalendarz i więcej informacji znajdziecie na @FTICycling; możecie pisać też na adres: szkolenia.rowerowe@fti.com.pl.

2 luty 2019 r. – Anatomia w ujęciu jazdy na rowerze

2 luty 2019 r. – Fizjologia poziom 1

3 luty 2019 r. – Fizjologia poziom 2

9 luty 2019 r. – Serwis roweru poziom 2

10 luty 2019 r. – Serwis roweru poziom 1

Serdecznie zapraszamy!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Wasze komentarze (4)

 • Delfis
  poniedziałek, 28 sty, 2019, 9:18:20 |

  Sekta rowerowa z kasę.

 • Weekendowy
  poniedziałek, 28 sty, 2019, 21:42:56 |

  Pasjonaci, którzy się cenią – uważam, że to akurat dobrze.

 • NN
  niedziela, 31 maj, 2020, 12:22:19 |

  Jeden z panów instruktorów robi treningi pod siebie a nie dla innych.
  Mimo, że cel zajęć jest inny czy deklaracja indywidualna jest inna.
  Ponadto mógłby trzymać ręce przy sobie…

 • Wiedza
  czwartek, 27 lip, 2023, 16:00:28 |

  Popieram powyższe wypowiedzi.
  Jeden pan tworzy sektę ( misiu kasa kasa) i tak: specyficznie traktuje kobiety…

Skomentuj