Redakcja GMP | sobota, 2 Lut, 2019 | komentarzy 17

⚠️ Śmiertelny wypadek pod Mosiną – aktualizacja

27 stycznia w godzinach popołudniowych, na trasie Mosina – Sowiniec doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginął 30-letni pasażer pojazdu marki Volkswagen Golf. Ranny kierowca trafił natomiast do szpitala w Puszczykowie.

Samochód uderzył w drzewo w wyniku czego pasażer doznał śmiertelnych obrażeń ciała. Siła uderzenia była tak duża, że silnik pojazdu znalazł się po drugiej stronie jezdni. Na miejscu pracowali strażacy, policja i pogotowie ratunkowe.

wypadek Mosina - Sowiniec wrak VW

wypadek Mosina – Sowiniec fot. mł. ogn. Zbigniew Jagłowski

wypadek Mosina - Sowiniec

wypadek Mosina – Sowiniec fot. mł. ogn. Zbigniew Jagłowski, JRG-9, zmiana I.

Pod Mosiną samochód osobowy marki Volkswagen Golf z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Autem podróżowało dwóch mężczyzn – jeden około 30-letni poniósł śmierć na miejscu. Drugi został przewieziony do szpitala – powiedział mł. asp. Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Przyczyny wypadku są wyjaśniane.

Wypadek pod Mosiną

Tragiczny wypadek pod Mosiną – nie żyje około 30-letni mężczyzna. Film: Łukasz Kasprowicz. https://radiopoznan.fm/n/OhJAk5

Opublikowany przez MotoSygnały Niedziela, 27 stycznia 2019

Aktualizacja: 2 luty 2019

Jak podają strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 9 w Mosinie:

Dnia 27.01.2019 roku około godziny 13.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zadysponowało zastępy GBA-Rt 2,5/16 oraz GCBA-Rt 5/35 z JRG – 9 do wypadku, który miał miejsc na trasie Mosina – Sowiniec. Samochód osobowy marki Volkswagen Golf IV z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku czego pojazd wpadł do rowu. Silnik Golfa znajdował się 30 m od pojazdu, na drugiej stronie ulicy.

wypadek Mosina - Sowiniec - wrak

wypadek Mosina – Sowiniec fot. mł. ogn. Zbigniew Jagłowski

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej ustalono, że samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat. Osoby poszkodowane znajdowały się poza samochodem. Jeden poszkodowany leżał przy samochodzie po stronie pasażera. Stwierdzono u niego zatrzymanie funkcji życiowych i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED. Czynności te ratownicy prowadzili około 4 minuty do czasu przybycia pierwszego Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia. Po kilku minutach przybyły na miejsce lekarz wraz z drugim Zespołem Ratownictwa Medycznego, stwierdził zgon poszkodowanego. Przy drugim mężczyźnie działania medyczne ratowników polegały na zatamowaniu krwotoku z głowy, założeniu kołnierza ortopedycznego i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanego do szpitala. Dalsze działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na oświetlaniu terenu działań. Po zakończeniu działań przez Policję, dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego pojazdu. Na czas działań droga w obu kierunkach była zamknięta. W działaniach brali również udział strażacy z OSP Mosina.

Opracowanie:
mł. asp. Przemysław Zbierski, JRG-9, zmiana I.

źródło: Radio Poznań, Głos Wielkopolski, JRG-9 Mosina

wypadek Mosina - Sowiniec - drzewo

drzewo, w które uderzył pojazd – Sowiniec fot. mł. ogn. Zbigniew Jagłowski,

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.7/10 (Głosujących: 11)
⚠️ Śmiertelny wypadek pod Mosiną - aktualizacja, 8.7 out of 10 based on 11 ratings

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Komentarze (17)

  • Ronin
    niedziela, 27 Sty, 2019, 20:00:13 |

    Jakiś rok temu w tym samym miejscu wypadek miał inny Speedy Gonzales, tylko, że z BMW.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +12 (Głosujących: 12)
  • Gość
    niedziela, 27 Sty, 2019, 20:12:03 |

    Ponoć po pijaku i bez prawka jeszcze do tego :/

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +5 (Głosujących: 15)
  • NN
    niedziela, 27 Sty, 2019, 20:20:28 |

    Oboje pijani. Bez prawa jazdy. Jak widać, również bez wyobraźni.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +8 (Głosujących: 10)
  • Gość
    niedziela, 27 Sty, 2019, 21:14:11 |

    Czy wiadomo kto uległ wypadkowi? Proszę tylko o sprawdzone inf

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +1 (Głosujących: 9)
    • mieszkaniec
      poniedziałek, 28 Sty, 2019, 8:42:19 |

      Ta… Imię, Nazwisko, PESEL i adres zamieszkania? IMHO nawet jeśli nie byłoby RODO to i tak w tym przypadku są to dane wrażliwe, więc wątpię czy znalazł by się chętny do upublicznienia tutaj takich informacji. Konsekwencje prawne mogłyby być daleko idące.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +7 (Głosujących: 7)
      • Mati
        poniedziałek, 28 Sty, 2019, 9:42:51 |

        Można przecież podać anonimowo, tylko po co? Zwykła ludzka przyzwoitość.

        VA:F [1.9.22_1171]
        Popularność: +8 (Głosujących: 8)
  • zdumiony
    niedziela, 27 Sty, 2019, 21:53:03 |

    Co ciekawe, jak droga była podziurawiona i w kiepskim (niebezpiecznym) stanie technicznym to nikt się tam nie rozbijał.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +14 (Głosujących: 14)
    • mieszkaniec
      poniedziałek, 28 Sty, 2019, 8:40:27 |

      Ha ha, to co? Mamy mieć dziurawe drogi przez kilku imbecyli którzy z odebranym prawkiem po pijaku rozbijają się po drzewach?
      Tak naprawdę to świadczy tylko o danej osobie, o osobach które pozwoliły mu prowadzić samochód i ogólnie o jakimś takim bezsensownym przyzwoleniu (czy może “nie zauważaniu”) osób po alkoholu za kierownicą. Niestety.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +11 (Głosujących: 11)
  • Piotr
    środa, 30 Sty, 2019, 0:04:52 |

    Co za nieprzyjemne komentarze powyżej. Rozumiem, brawura, głupota – jasne, ale może nie generalizujmy. Dziurawe drogi, czy dobre drogi nie mają nic do tego, jak ktoś chce być demonem prędkości, to i tak nim zostanie… Mimo wszystko, szkoda człowieka. Fakt, zapłacił za swoją lekkomyślność życiem… ale i tak, to jednak człowiek.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +12 (Głosujących: 14)
  • Jankes
    sobota, 2 Lut, 2019, 22:47:40 |

    Te drzewa sa na ulicy prawie niektore wrosniete w droge,powinny byc usuniete!!!!ze zaden urzedas z Mosiny sie za to nie weznie!!!!!to juz nie chodzi o ten, czy inny wypadek ale musza ginac ludzie gdy w drodze jest prawie drzewo na drodze!!!!co za znieczulica i brak reakcji z reakcji odpowiednich sluzb.duzo zdrowia!!!!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -9 (Głosujących: 13)
  • Jankes
    sobota, 2 Lut, 2019, 22:50:26 |

    Te drzewa sa na ulicy prawie niektore wrosniete w droge,powinny byc usuniete!!!!ze zaden urzedas z Mosiny sie za to nie weznie!!!!!to juz nie chodzi o ten, czy inny wypadek ale musza ginac ludzie gdy w drodze jest prawie drzewo na drodze!!!!co za znieczulica i brak reakcji odpowiednich sluzb.duzo zdrowia!!!!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -9 (Głosujących: 15)
  • gość
    niedziela, 3 Lut, 2019, 14:14:11 |

    Widzisz @Jankes.
    Droga, na której doszło do wypadku jest drogą powiatową. To oznacza, że odpowiedzialny za stan drogi jest Starosta, a nie “urzędas” (jak to sformułowałeś) z Mosiny.
    Skąd jednak biedni hejterzy mieliby to wiedzieć? Nie macie czasu na sprawdzenie tych wiadomości, dlatego tak czesto wypisujecie totalne głupoty.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +12 (Głosujących: 12)
  • Bodo
    niedziela, 3 Lut, 2019, 15:23:35 |

    Panie Jankes, to nie drzewa wyjeżdżają w auta, tylko auta w drzewa. Wycinać drzewa? Dlaczego? Wystarczy że kierowcy będą rozsądnie jeździć. A ci dla których ostrożna jazda to za mało, niech lądują na drzewach.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +8 (Głosujących: 12)
    • DM
      niedziela, 3 Lut, 2019, 16:27:53 |

      Dokładnie, to nie drzewa powodują wypadki, to kierowcy, którzy nie potrafią jeździć zgodnie z przepisami.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +7 (Głosujących: 9)
      • Gość
        niedziela, 3 Lut, 2019, 17:28:37 |

        A jak Ci dzik albo sarna wyskoczy, będzie ślisko i rąbniesz w drzewo to też zwalisz to na przepisy? Poza tym drzew wcale nie trzeba wycinać, można je zabezpieczyć energochłonnymi barierkami. Tylko po co? “- niech się kłócą” powie polityk politykowi.

        VA:F [1.9.22_1171]
        Popularność: -1 (Głosujących: 9)
  • HubaBuba
    niedziela, 3 Lut, 2019, 19:26:21 |

    Miałam już sarne na szybie przedniej auta, i co z tego, ze jechałam wolno. Mieszkam w rejonie gdzie sa dzikie zwierzęta i dlatego co…. wystrzelać zwierzęta, wyciąć drzewa? Nieeee Musimy liczyć się z tym, że nie jesteśmy (my ludzie) sami na świecie. To my bezkarnie i bezdusznie zadeptujemy naturę. A bezmyślni kierowcy powinni jeździć autobusem.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +6 (Głosujących: 6)