Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | poniedziałek, 29 lip, 2019 | komentarzy 9

Szeroko na Wąskiej 2019

Dyrektor Mosińskiego Ośrodka Kultury informuje, że 15 sierpnia 2019 r. w godz. 11.30 – 15.30 odbędzie się XV edycja imprezy ”Szeroko na Wąskiej” – prezentującej dorobek artystyczny, kolekcjonerski i hobbystyczny mieszkańców Gminy Mosina i Powiatu Poznańskiego. Zgodnie z tradycją miejscem prezentacji będą ulice: Wąska i otoczenie Urzędu Miejskiego. Organizacja tego typu przedsięwzięcia niesie za sobą pewne utrudnienia komunikacyjne, które dotyczą mieszkańców domostw oraz prowadzących działalność handlową w obrębie w/w ulic.

Szeroko na Wąskiej – informacje dla mieszkańców

W środę 14 sierpnia 2019 r. ok. godz. 18.00 rozpocznie się przygotowywanie stoisk ekspozycyjnych na ulicy Wąskiej oraz w obrębie Urzędu Miejskiego.

Urząd miasta podczas imprezy Szeroko na Wąskiej

Urząd miasta podczas imprezy Szeroko na Wąskiej

Zwracamy się z serdeczną prośbą o ograniczenie ruchu i nie pozostawianie pojazdów mechanicznych na parkingu na ulicy Wąskiej oraz na poboczach ulicy Poznańskiej. Jednocześnie zapewniamy, że będziemy dokładać wszelkich starań aby w każdym momencie udostępnić Państwu możliwość dojazdu do własnych posesji. W każdej sytuacji prosimy o kontakt z organizatorami – tel. 669 606 663, 669 603 933 lub 509 082 824.  Z góry dziękując za wyrozumiałość informujemy, że impreza „Szeroko na Wąskiej” stanowi bardzo ważne wydarzenie o charakterze kulturalnym i promocyjnym. – informuje Urząd Miejski w Mosinie

KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW I GOŚCI GMINY MOSINA

Organizatorzy koncertów w dniu 15 SIERPNIA w MOSINIE informują, że głównym terenem realizacji poszczególnych form będzie PLAC 20 PAŹDZIERNIKA oraz ULICA WĄSKA.

widok na ulicę - szeroko na wąskiej

Ze względu na wykorzystanie parkingów oraz niektórych ciągów komunikacyjnych nastąpią w dniach 14 i 15 sierpnia 2019 r. utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu drogowego:

1. PARKING NA ULICY WĄSKIEJ będzie nieczynny od godz. 18:00 w dniu 14 sierpnia 2019 r. do godz. 18:00 w dniu 15 sierpnia 2019 r.

2. PARKING GŁÓWNY NA PLACU 20 PAŹDZIERNIKA oraz PARKING W OBRĘBIE URZĘDU MIEJSKIEGO będą nieczynne od godz. 19:30 w dniu 14 sierpnia 2019 r. do godz. 23:30 w dniu 15 sierpnia 2019 r.;
3. Pozostałe miejsca parkingowe na PLACU 20 PAŹDZIERNIKA będą nieczynne w dniu 15 sierpnia 2019 r.
4. Ul. KROTOWSKIEGO, na odcinku od ronda do Placu 20 Października będzie okresowo zamykana dla ruchu kołowego;

PROSIMY ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ

wystawa wojskowa - militaria na wąskiej

– Serdecznie prosimy o rezygnację /w miarę możliwości/ z wjazdu pojazdami mechanicznymi w rejon organizacji imprez plenerowych oraz o wyrozumiałość i stosowanie się do wskazań służb porządkowych. Jednocześnie prosimy o korzystanie z parkingów na ulicach Dworcowej, Rzecznej i Strzeleckiej, przy hali sportowej OSiR w Mosinie /ul. Szkolna 1/, przy Targowisku Miejskim oraz sąsiedztwie kościoła parafialnego i cmentarza. – dodają organizatorzy.


15 sierpnia w Mosinie – Szeroko na Wąskiej 2019

W tym roku zagrają:

O.S.T.R. – urodzony w Łodzi muzyk, producent, instrumentalista, raper. Na swoim koncie ma 20 autorskich albumów, 7 platynowych i 6 złotych płyt, w tym jednej podwójnie i jednej potrójnie platynowej. Czterokrotny laureat Nagrody Akademii Fonograficznej – Fryderyka.

Brodacze live act – muzycy poznańskiego składu swoją twórczość opisują jako “podróż w krainę ambitnej elektroniki miksowanej z pięknem brzmienia żywych instrumentów”. Brodacze są finalistami V edycji warszawskiego konkursu “Stage4YOU”.

Szeroko na Wąskiej – to wydarzenie, które już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Prezentacja plenerowa pasjonatów, artystów, kolekcjonerów i hobbystów, podczas której można zobaczyć m.in.: malarstwo, wyroby rękodzielnicze i inne.

15 sierpnia w Mosinie to organizowany cyklicznie od 2016 roku festyn rodzinny. Każdego roku w rocznicę „Bitwy warszawskiej” z 1920 roku oraz w dniu obchodów Święta Wojska Polskiego władze samorządowe Gminy Mosina oraz Mosiński Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców na cykl imprez o charakterze rekreacyjnym i artystyczno-rozrywkowym, które odbywają się na Placu 20 Października w Mosinie z wykorzystaniem profesjonalnej sceny plenerowej.

Źródło: mosina.pl

15 sierpnia w Mosinie - O.S.T.R.

15 sierpnia w Mosinie – plakat

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (9)

 • Realista
  poniedziałek, 29 lip, 2019, 10:18:53 |

  Ciekawe połączenie impreza hip hopowa rangi ogólnopolskiej oraz festyn lokalnych rzemieślników. W sumie, czemu nie. Dla młodych i dla starych – zawsze coś się znajdzie :)

  • Doman
   poniedziałek, 29 lip, 2019, 10:24:58 |

   Jedno nie wyklucza drugiego, tylko trochę zniechęca do tego. Bo jak ci się koncert twojego ulubionego wykonawcy kojarzy z pchlim targiem albo ów targ z ekipą skejtów to trochę traci klimat ta impreza.

   • mieszkaniec
    poniedziałek, 29 lip, 2019, 14:40:47 |

    Dokładnie – te koncerty to kpina. Nie mają nic wspólnego z imprezą i nie powinno ich być… Zresztą dobór repertuaru też jest corocznie chybiony.

  • Jacek
   poniedziałek, 29 lip, 2019, 14:44:58 |

   Tylko jeśli impreza jest dla wszystkich to i wykonawca powinien być dla wszystkich. Co prawda nie mam pojęcia kto by to mógł być, ale nisza jaką jest hip-hop nią nie jest na 100%

 • Mario
  poniedziałek, 29 lip, 2019, 14:00:59 |

  E tam, i tak dożynki lepsze były, tylko dlaczego już się ich nie robi??

 • mieszkaniec
  poniedziałek, 29 lip, 2019, 14:32:42 |

  Jeśli to taka fajna i rozwojowa impreza, to dlaczego zdjęcia są z jednej z pierwszych edycji? Bo co roku to gorsza frekwencja i ze strony wystawiających się i zwiedzających. Z kim bym nie rozmawiał z wystawców, to w większości nie planują pojawienia się na tej imprezie. Miasto nie ma na nią pomysłu, dodaje jakieś koncerty, przez to ogranicza przestrzeń wystawową zastawiając ją gastronomią. Pobiera bezsensowne opłaty od twórców chcących coś sprzedać ze swoich produktów. Ogólnie tragedia. Z dobrej imprezy – komercja.

 • UMA
  wtorek, 30 lip, 2019, 6:45:31 |

  Bardzo lubię klimat imprezy „Szeroko na Wąskiej” – zawsze mi się kojarzyła raczej ze świętem lokalnych artystów – nigdy nie zapomnę wykonania „Ramony” przez pewnego bardzo znanego w Mosinie wokalistę :) z mocnym i pięknym głosem – chociaż ten człowiek ma już swoje lata, albo wystaw kolekcji pewnego miejscowego „zbieracza” którego już nie ma tu z nami:(. To wydarzenie miało swoj lokalny folklor i klimat. Artyści hip hopowi zupełnie mi do tego nie pasują. Szkoda że nie potrafimy zadbać o to co jest „nasze”…. bo niestety jest to bardzo ulotne

 • Polak Mały
  wtorek, 30 lip, 2019, 21:40:40 |

  Kolejna udręka komunikacyjna… Nie przypominam sobie żeby podczas wcześniejszych edycji zamykano parking główny oraz ulicę Krotowskiego – i niby z jakiej to przyczyny?- obchody mało istotnej ulicy, która z roku na rok coraz bardziej upada. Jeśli obchodzimy uroczystość ulicy Wąskiej to zostańmy w jej obrębie. Po co wyłączać cały parking? dla jednego wątpliwej jakości wokalisty? Idiotyczne blokowanie ulicy Krotowskiego natychmiast przenosi się na korek od Poznania. Mam wrażenie, że osoby odpowiedzialne za organizację imprez w Mosinie tracą zdrowy rozsądek i kontakt z rzeczywistością – może warto pomyśleć o zmianie profesji…

 • Gość
  sobota, 7 wrz, 2019, 1:47:36 |

  Tam cały rok jest szeroko

Skomentuj