Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 16 wrz, 2019 | komentarze 24

Tragiczny stan nawierzchni

Mieszkańcy ulicy Sowinieckiej w Mosinie skarżą się na fatalny stan nawierzchni. Droga ta od wielu lat jest w opłakanym stanie. Czy ulica ta doczeka się w końcu modernizacji?

Ulica Sowiniecka w Mosinie

Ulica Sowiniecka w Mosinie od wielu lat nie przynosi chluby naszemu miastu. Do redakcji  zgłaszają się w tej sprawie mieszkańcy z pytaniami kiedy ruszy budowa. Jest światełko w tunelu, choć okazuje się, że sytuacja jest dość skomplikowana.

Mosina ulica Sowiniecka - stan nawierzchni

fatalny stan nawierzchni ulicy Sowinieckiej w Mosinie (14.09.2019 r.)

O plan remontu ulicy Sowinieckiej zapytaliśmy m.in Dominika Michalaka, radnego Rady Miejskiej w Mosinie:

– Przebudowa ulicy Sowinieckiej powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku. Inwestorem przebudowy będzie Starostwo Powiatowe w Poznaniu przy współpracy z Aquanetem oraz Gminą Mosina. Łączny koszt inwestycji (stan na lipiec 2018r.) szacowany jest na około 8.3 mln złotych. Rada Miejska w Mosinie przeznaczyła na ten cel 3 miliony złotych – kolejna transza środków (1,5mln) ma zostać przeznaczona w ramach pomocy dla powiatu do końca listopada. Zakres planowanych prac jest bardzo szeroki, tj. od wymiany sieci wodociągowej, deszczowej po gruntowną przebudowę konstrukcji jezdni wraz z budową zatok postojowych i remontem chodników. Niestety można odnieść wrażenie, że nie jest to priorytetowa inwestycja dla Powiatu Poznańskiego, który jest zarządcą tej drogi.– powiedział Dominik Michalak, wice przewodniczący Rady Miejskiej w Mosinie.

Odpowiedź na wniosek radnego Dominika Michalaka z 17 sierpnia 2018 roku

Odpowiedź na wniosek radnego Dominika Michalaka z 17 sierpnia 2018 roku

Jak dodaje radny, Gmina Mosina zawarła 28 marca 2019 r. umowę z Powiatem Poznańskim w sprawie przekazania środków w ramach pomocy finansowej na modernizacje ulicy Sowinieckiej.

Planowany zakres prac będzie obejmował wymianę kanalizacji deszczowej, budowę jezdni, miejsc postojowych, remont chodników oraz wymianę sieci wodociągowej.

Ne wiadomo jednak, kiedy dokładnie rozpocznie się remont feralnej drogi. Na stronie Aquanet czytamy, że realizacja miała nastąpić w latach 2018 – 2019. Według nieoficjalnych informacji termin remontu może się jeszcze przesunąć. Na nową nawierzchnię prawdopodobnie poczekamy jeszcze co najmniej do połowy przyszłego roku.

Mosina ulica Sowiniecka - stan nawierzchni

Znak roboty drogowe na ulicy Sowinieckiej w Mosinie choć obecnie na ulicy tej nie są prowadzone żadne prace

O szczegóły tej jakże potrzebnej inwestycji zapytaliśmy Urząd Miejski w Mosinie. Odpowiedź (jeśli ją otrzymamy) opublikujemy w papierowym wydaniu naszej gazety.

A Waszym zdaniem, które jeszcze drogi w gminie Mosina wymagają pilnego remontu?

Remont ulicy Sowinieckiej w Mosinie – uzupełnienie

Odpowiedź na wniosek radnego Dominika Michalaka z 17 sierpnia 2018 roku
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja_2014-2018/odpowiedzi_na_wnioski/odp1294.pdf

Odpowiedź na zapytanie radnego Marciniaka z grudnia 2018 r.
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja2018-2023/odpowiedzi/odp18-2018.pdf

Ulica Sowiniecka w Mosinie – w obiektywie (stan na 14.09.2019 r.)

Mosina ulica Sowiniecka - stan nawierzchni

Mosina, ulica Sowiniecka – stan nawierzchni

Mosina ulica Sowiniecka - stan nawierzchni

Mosina ulica Sowiniecka - stan nawierzchni

Mosina ulica Sowiniecka - stan nawierzchni

Mosina ulica Sowiniecka - stan nawierzchni

Mosina ulica Sowiniecka - stan nawierzchni

Mosina ulica Sowiniecka - stan nawierzchni

Stacja uzdatniana wody (Aquanet) przy ulicy Sowinieckiej w Mosinie

Stacja uzdatniana wody Aquanet przy ulicy Sowinieckiej w Mosinie (SUW Mosina)

Aktualizacja: Informacje opublikowane na stronie urzędu miejskiego

Gmina Mosina dokonuje uzgodnienia trójstronnego porozumienia w sprawie przebudowy ul. Sowinieckiej w Mosinie (droga powiatowa nr 2466P). To efekt długich starań Gminy Mosina o realizację przez Powiat Poznański oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. Tekst porozumienia jest obecnie podpisywany przez Aquanet.

Uzgodnione porozumienie pomiędzy Zarządem Dróg Powiatowych w Poznaniu,Aquanet S.A. i Gminą Mosina, w zakresie wspólnego przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia publicznego oraz koordynacji robót drogowych i robót budowlanych w ul. Sowinieckiej, znajduje się obecnie w trakcie podpisywania.

Inwestycja poprowadzona przez Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu obejmie: budowę chodnika po południowej stronie ulicy, na odcinku od ul. Gałczyńskiego do granicy miasta, budowę zatok postojowych po południowej stronie ulicy, na odcinku od ul. Gałczyńskiego do granicy miasta, wymianę konstrukcji jezdni bitumicznej na całej
długości ulicy, przebudowę i rozbudowę kanalizacji deszczowej na odcinku od przejazdu kolejowego do granicy miasta – zgodnie z Koncepcją Odwodnienia Osiedla Za Barwą w Mosinie z odprowadzeniem wody deszczowej do istniejących kanałów w ul. Topolowej i Czereśniowej oraz do projektowanych kolektorów w ul. Marcinkowskiego i Wiosny Ludów, przebudowę sieci telekomunikacyjnej wynikającą z konieczności usunięcia kolizji z uzbrojeniem terenu.

W ramach porozumienia Aquanet S.A. dokona wymiany sieci wodociągowej w Sowińcu i w Mosinie – ul. Sowinieckiej, Żeromskiego, Iwaszkiewicza, Czereśniowej. Gmina Mosna z kolei wykona kanalizację sanitarną wraz z przyłączami, na odcinku od studni istniejącej zlokalizowanej w ul. Sowinieckiej w Mosinie na wysokości posesji nr 42 do granicy działek o nr ew. 2019/2 i 2019/1.

Na październikowej sesji Rada Miejska w Mosinie podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Poznańskiemu na realizację zadania przebudowy drogi powiatowej nr 2466P w miejscowości Mosina, zabezpieczając w ten sposób środki w wysokości 3000 000 zł, na wykonanie całej inwestycji w przyszłym roku.

J. Nowaczyk, Urząd Miejski wMosinie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (24)

 • Gość
  poniedziałek, 16 wrz, 2019, 11:17:58 |

  Ta droga to jakieś nieporozumienie i przykład tego jak Aquanet podchodzi do mieszkańców tej gminy.

  • Ad
   poniedziałek, 16 wrz, 2019, 11:34:38 |

   Skandalem jest fakt, że AQUANET czerpie z naszej gminy wodę dla całego powiatu, a w całym powiecie mamy najdroższą stawkę za ścieki,. Mosina daje się dymać aquanetowi a mieszkańcy mają to gdzieś!!!?!

   • Antek
    wtorek, 17 wrz, 2019, 0:09:43 |

    Ludziom wydaje się, że jak pójdą do wyborów to wystarczy działania aż do następnych wyborów. I przez takie myślenie, brak zaangażowania w sprawy lokalne mamy to co mamy. Nic nie ma, nic się nie, da,a za to w planach, och w wielkich planach aż tyle, że hej… Realizacja w rezultacie po wyborach – rzecz jasna.

 • Czesław
  poniedziałek, 16 wrz, 2019, 11:19:36 |

  Moim zdaniem zamiast znaku roboty drogowe powinien być znak uszkodzona nawierzchnia.

  • JWB
   poniedziałek, 16 wrz, 2019, 11:23:26 |

   może po prostu innego nie było pod ręką …

  • Fan starosty
   poniedziałek, 16 wrz, 2019, 19:48:27 |

   Każda dziura powinna być oznaczona dla bezpieczeństwa kolorowymi pachołkami. Te mniejsze można oznakować sygnałową farbą.
   To by była unikalna jazda he,he.

   • Gość
    wtorek, 17 wrz, 2019, 9:53:25 |

    Jakby każdą dziurę by pomalowali to mogliby zmienić nazwę ulicy na „Teczowa”

 • Nowy
  poniedziałek, 16 wrz, 2019, 11:22:25 |

  Skrzyżowanie Mocka z Poznańską też masakra. Tam można jeszcze zgonić na TIRy, a na Sowinieckiej takiego ruchu tam nie ma.

  • Anna
   poniedziałek, 16 wrz, 2019, 13:14:21 |

   To zapraszam kilka dni posiedzieć na Sowinieckiej, żeby zobaczyć jaki jest tam ruch. Duże, ciężkie pojazdy przejeżdżające z prędkością powyżej dozwolonej – mury mojego domu się odczuwalnie trzęsą!

   • Nowy
    poniedziałek, 16 wrz, 2019, 14:15:29 |

    Mi się wydawało, że one skręcają w Gałczyńskiego, bo do czego miałyby tam jechać? Są jakieś bazy logistycznej w stronę Sowińca i Krajkowa?

    • Anna
     poniedziałek, 16 wrz, 2019, 14:55:29 |

     Nie mam pojęcia dokąd jeżdżą. Może do Śremu?

   • Mosin65
    czwartek, 19 wrz, 2019, 16:18:17 |

    A najlepiej jak Pan jedzie walcem równać drogi gruntowe…jedzie sobie Sowiniecką i wszystko w domu podskakuje, mam nawet fotki zrobione :-/

    • Wiesio
     czwartek, 19 wrz, 2019, 23:14:40 |

     Nagraj filmik i wrzuc do neta, jak sie ludzie nie zainteresuja to się nic tutaj nie zmieni

 • mieszkaniec
  poniedziałek, 16 wrz, 2019, 11:34:20 |

  Hmm, już to widzę. Teraz każdy niszczy sobie zawieszenie pojazdu na rozwalonej drodze, ale jak tylko ją wyremontują to od razu podniesie się larum, że droga gładka i równa i każdy jeździ szybko i trzeba założyć progi zwalniające. I co? I będzie nowa piękna droga na której nadal będziemy niszczyć zawieszenie pojazdów, ale już na „legalnych” i „oficjalnych” progach zwalniających. ehh…

  • Anna
   poniedziałek, 16 wrz, 2019, 13:15:27 |

   Nie będzie progów, bo na powiatowej nie można ich montować…

 • Mieczewianka
  poniedziałek, 16 wrz, 2019, 12:04:28 |

  W tej Gminie jest masa dróg do natychmiastowego remontu i nie tylko dróg.

 • lol
  poniedziałek, 16 wrz, 2019, 13:54:20 |

  Niech mieszkańcy tej ulicy zrobią pikietę pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Poznaniu. To droga powiatowa o której Powiat zapomniał z powodów oczywistych. To Starosta w nieskończoność proceduje remont, a właściwie przebudowę tej drogi, a że niechętnie chce pozbyć się własnych pieniędzy, to wymyśla przeróżne przeszkody od formalnych po techniczne. To skandal!

  • Basia
   poniedziałek, 16 wrz, 2019, 21:10:09 |

   Myślę, że gdyby burmistrz i jego świta zajmowali się, czym trzeba, a nie pierdołami, to umiałby porozumieć się ze starostwem.

   • Antek
    wtorek, 17 wrz, 2019, 0:04:36 |

    Wygląda na to, że do drogi zabiera sie gmina, aquanet i starostwo… Prędzej samochody zaczną latać niż te trzy obrażone na siebie instytucje zaczną ze sobą współpracować z pożytkiem dla ludu.

 • Gość
  poniedziałek, 16 wrz, 2019, 18:01:52 |

  Na tej drodze powinien stać znak „uwaga poligon! Wyjeżdżasz na własną odpowiedzialność”

  • JWB
   poniedziałek, 16 wrz, 2019, 18:05:13 |

   Na poligonach chyba mają lepsze drogi niż ta nasza Sowiniecka. Dziura na dziurze, dziurą przybita.

 • mj
  poniedziałek, 16 wrz, 2019, 18:25:10 |

  Zgadzam się Sowiniecka jest w skandalicznym stanie a ciężarówki jeżdżą jak szalone. Do pierwszej tragedii ale niestety nimt nie bierze tego pod uwagę .

 • mj
  poniedziałek, 16 wrz, 2019, 18:26:22 |

  Zgadzam się Sowiniecka jest w skandalicznym stanie a ciężarówki jeżdżą jak szalone. Do pierwszej tragedii ale niestety nikt nie bierze tego pod uwagę .

 • Realista
  środa, 2 paź, 2019, 0:49:16 |

  Termin remontu a raczej budowy od podstaw tej drogi jeszcze się przesunie. Zresztą nie ma się co dziwić, gdy tyle instytucji bierze w tym udział.

Skomentuj