Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 22 sie, 2019 | 1 Komentarz

Trasa S5 coraz bliżej!

Wybrano firmę, która dokończy pracę na Wielkopolskim odcinku S5. Podpisano kolejne umowy na dokończenie trasy Poznań – Wronczyn, w tym m.in robót przy węźle Stęszew.

Dokończenie drogi ekspresowej S5 w Wielkopolsce coraz bliżej – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wybrano firmę, która dokończy pracę na Wielkopolskim odcinku S5. Jak podawała na początku lipca GDDKiA:

– Po odstąpieniu od umowy z Wykonawcą S5 Poznań- Wronczyn, konsorcjum firm w składzie TOTO S.p.A. Construzioni Generali (Lider) i Vianini Lavori S.p.A (Partner), GDDKiA podjęło działania mające na celu zabezpieczeniu interesów Skarbu Państwa. Powierzyliśmy wykonanie kluczowych robót nowym Wykonawcom – informuje GDDKiA.

S5 Wrocław - Poznań (odc. Mosina - Poznań (archiwum)

S5 Wrocław – Poznań (odc. Mosina – Poznań (archiwum)

Teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o kolejnych ogłoszonych przetargach i podpisanych umowach na odcinku Poznań – Wronczyn.

– Opuszczona przez włoską firmę budowa odcinka trasy S5 zostanie dokończona, a kierowcy drogą z Poznania do Wronczyna pojadą jeszcze w tym rokuinformują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Trwają prace nad niezbędnymi materiałami, aby ogłosić kolejne, ostatnie już postępowania na dokończenie prac S5 Poznań – Wronczyn, m.in. Miejsca Obsługi Podróżnych, zbiorniki retencyjne, roboty ziemne, drogi zbiorcze, nasadzenia zieleni i uporządkowanie terenu – dodaje Alina Cieślak, rzecznik GDDKiA w Poznaniu.

mapka trasy ekspresowe

Tak wyglądał postęp prac w pod koniec 2018 roku

Rozchodzi się o połączenie dwóch odcinków drogi S5 – od Poznania do Wronczyna i od Wronczyna do Kościana – oraz dokończenie budowy drogi zbiorczej nr 1 i węzła Konarzewo. Przetargi na oba zadania wygrała firma Colas Polska, która zainkasuje 7 mln 430 tys. zł. Umowy zostaną podpisane z początkiem września, jeśli nie wpłyną odwołania od rozstrzygnięcia. Czas na skończenie robót to tylko 60 dni. Wykonawca będzie musiał oddać 35-kilometrowy odcinek S5 do użytku kierowców jeszcze w tym roku.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    sobota, 7 wrz, 2019, 1:44:42 |

    Tak z ciekawości jaka jest odległość od Mosiny do S5?

Skomentuj