Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 12 lut, 2019 | komentarze 2

Trwają prace na odcinku S5 z Mosiny do Kościana

Pomimo zimy trwają prace przy budowie ponad 18 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 Wronczyn (Mosina) – Kościan Południe. Jak informuje GDDKIA zaawansowanie prac przekroczyło już 50 procent.

Droga ekspresowa S5 Poznań – Wrocław

Aktualnie, do połączenia drogą ekspresową S5, dwóch potężnych aglomeracji miejskich, jakimi są Wrocław i Poznań brakuje tylko 34 kilometrów trasy. Kierowcy, oczekują oddania do użytku odcinków na trasach: Wronczyn (Mosina) – Kościan oraz Kościan – Radomicko. Częściowo udostępniony jest też odcinek Poznań – Wronczyn. Teraz wszystko zależy od poziomu zaangażowania firm odpowiedzialnych za budowę dróg. Za trasę Mosina – Kościan, odpowiedzialna jest firma Budimex S.A:

Zaawansowanie wynosi ponad 55 %. Roboty na całym odcinku prowadzone są w ograniczonym zakresie z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe. Były wykonywane drobne prace ziemne. W dalszym ciągu również w ograniczonym zakresie toczą się prace związane z obiektami mostowymi na 3 obiektach związane ze zbrojeniem podpór oraz ustroju nośnego. Przebudowywano następujące kolizję: wodociągową, energetyczną, deszczową – informuje firma Budimex, wykonawca odcinka.

Planowany termin udostępnienia tego odcinka dla kierowców to IV kwartał 2019 roku. Wartość umowy to 384,435 mln zł.

Budowa drogi ekspresowej S5 Wronczyn - Kościan

Budowa drogi ekspresowej S5 Wronczyn (węzeł Mosina) – Kościan Fot. GDDKIA

S5: Odcinek Poznań – Wronczyn

Kierowcy mogą już korzystać z jednej jezdni drogi ekspresowej S5 na odcinku od Poznania do Wronczyna o długości ponad 16 km. Trasa została udostępniona na zasadzie przejezdności, co oznacza, że prace będą nadal prowadzone na drugiej jezdni oraz poza korpusem drogi. Informacja o oddaniu do użytku  odcinka trasy drogi ekspresowej S5 Poznań – Wronczyn powinna zwrócić uwagę mieszkańców naszego regionu ze względu na fakt, że opisywana trasa to odcinek pomiędzy węzłem Poznań Zachód, a węzłem Mosina.

Mapa Stanu Budowy Dróg - wielkopolskie

Mapa Stanu Budowy Dróg – woj. wielkopolskie

węzeł Czempiń

Węzeł Czempiń – Budowa drogi ekspresowej S5 Wrocław – Poznań, odcinek Wronczyn – Kościan, fot. GDDKIA

Odcinek Wronczyn - Kościan

Odcinek Wronczyn – Kościan. Budowa drogi ekspresowej S5 Wrocław – Poznań, odcinek Wronczyn – Kościan, fot. GDDKIA

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • arek13
    wtorek, 19 lut, 2019, 15:42:37 |

    Realizacja trwa pomimo ciężkich warunków atmosferycznych, za co brawa. Liczę na to, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i budowa zostanie oddana w terminie.

  • Gość
    wtorek, 9 kwi, 2019, 14:54:48 |

    Jaki to termin bo to co najważniejsze jak termin nie ma . Przypomnę że że z Poznania do Wrocławia mieliśmy jechać w 2012 roku. Nikt za to nie beknął

Skomentuj