Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 29 mar, 2019 |

Uczelnie w Poznaniu ruszają z dniami otwartymi

Uczelnie w Poznaniu już wkrótce gościć będą kandydatów na studia podczas dni otwartych. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu i Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego zapraszają w swoje progi już 6 kwietnia.

Dni otwarte to świetna okazja, by poznać ofertę poszczególnych uczelni i dowiedzieć się więcej o danym kierunku studiów. Jest to równocześnie szansa, aby zgłębić zasady rekrutacji – co może być szczególnie ważne w przypadku kandydatów na studia artystyczne, w rekrutacji na które ważną rolę odgrywa tzw. teczka, czyli portfolio kandydata.

Na dniach otwartych można również porozmawiać z innymi studentami, którzy opowiedzą o studenckim życiu na poznańskich uczelniach. Uczestnicząc w dniach otwartych, można zdobyć informacje z pierwszej ręki, ale to nie wszystko – uczelnie w Poznaniu przygotowały bowiem dla uczestników dni otwartych wiele ciekawych atrakcji, m.in. warsztaty, spotkania z organizacjami studenckimi czy wykłady.

Informacje o zasadach rekrutacji na poznańskich uczelniach znajdują się pod linkiem – https://www.uczelnie.pl/

książki - biblioteka

Dni otwarte na uczelniach w Poznaniu

Wśród poznańskich uczelni, które organizują dni otwarte, znalazły się m.in. Uniwersytet Artystyczny oraz Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego. Obie uczelnie mają wyraźnie zarysowany profil kształcenia, a ich oferta kierowana jest do konkretnych grup kandydatów na studia – rozważających studia artystyczne lub medyczne. Nauka na takich kierunkach wymaga określonych predyspozycji, dni otwarte mogą przybliżyć specyfikę tych studiów i pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu jest państwową uczelnią artystyczną. Nauka na tej uczelni zorganizowana jest na 9 wydziałach, a dostępne w ofercie uczelni kierunki to m.in.: architektura, animacja, grafika projektowa, malarstwo, projektowanie mebla, rzeźba, scenografia, wzornictwo. Uczelnie prowadzi studia I i II stopnia, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Dzień otwarty, zaplanowany na 6 kwietnia, może być dobrą okazją ku temu, by z wykładowcami omówić składaną w ramach rekrutacji teczkę lub wciąż udział w warsztatach.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu to państwowa uczelnia medyczna. W ofercie uczelni znajdują się kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja, pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, analityka medyczna i inne. Niektóre kierunki prowadzone są jako jednolite studia magisterskie, inne – w ramach studiów I oraz II stopnia. Uczelnia prowadzi także wybrane kierunki w j. angielskim. Na tej uczelni dzień otwarty również odbędzie się 6 kwietnia – będzie świetną okazją do zdobycia dodatkowych informacji na temat oferty uczelni.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj