Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 16 kwi, 2019 |

Uwaga! Pożar lasu w okolicach Pecnej

Od kilku godzin strażacy walczą z pożarem lasu w okolicach miejscowości Pecna (między Mosiną, a Czempiniem). Na miejscu działa co najmniej 12 zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy.

– Od kilku godzin jeden z naszych zastępów wzmaga się z dużym pożarem lasu w miejscowości Pecna.  – poinformowali strażacy z OSP Pecna na facebooku.

Ogień  wybuchł w pobliżu miejscowości Pecna między Mosiną, a Czempiniem i strawił ponad 2,5 hektara lasu. Na miejscu działają strażacy. Na szczęście sytuacja jest już opanowywana. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. To pierwszy tak poważny pożar lasu w tym roku.

– Według naszych wstępnych szacunków w miejscowości Pecna pożar objął około 2,5 hektara lasu. Z ogniem walczyło dwanaście naszych zastępów. Na miejsce wezwany został też samolot gaśniczy. Nikomu nic się nie stało. Sytuacja jest już opanowana, ale dogaszanie cały czas trwa – powiedział dyżurny poznańskich strażaków.

 

Pożar miał też dzisiaj miejsce po godzinie 13  w Puszczykowie. Tutaj z ogniem walczyły trzy zastępy straży pożarnej.

W polskich lasach panuje susza. 2019 jest kolejnym rokiem z niedoborem wody i z zagrożeniem pożarowym. Służby ostrzegają przed niebezpieczeństwem i apelują o zdrowy rozsądek w czasie wypoczynku na łonie natury.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj