Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | piątek, 29 lis, 2019 | komentarzy 15

XIX Sesja Rady Miejskiej

Wczoraj 28 listopada w Sali Reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury odbyła się sesja Rady Miejskiej w Mosinie. Mosińscy rajcy po raz dziewiętnasty spotkali się by obradować nad ważnymi dla miasta i gminy sprawami. Szczególnie wiele emocji wzbudził punkt 19 porządku obrad. Był to projekt uchwały autorstwa radnej Małgorzaty Kaptur: Uchylenie uchwały w sprawie utworzenia spółki „Park Strzelnica”. Ważnym punktem obrad była też podwyżka cen śmieci.


XIX Sesja Rady Miejskiej w Mosinie

1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie protokołów z XVII i z nadzwyczajnej XVIII sesji Rady Miejskiej w Mosinie.
4. Porządek obrad.
5. Dopuszczenie zapłaty należności stanowiących dochody budżetu Gminy Mosina za pomocą innego instrumentu płatniczego, w tym instrumentu, na którym przechowywany jest pieniądz elektroniczny (uchwała).

6. Roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2020 r. (uchwała).

7. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów części wsi Krosno oraz części wsi Drużyna (uchwała).


8. Sprawozdanie Burmistrza Gminy Mosina z działalności od 21 października do 22 listopada 2019 r.
9. „Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2020” (uchwała).


10. „Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2020” (uchwała).


11. Przystąpienie Gminy Mosina do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020 realizowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (uchwała).


12. Zasady ponoszenia odpłatności za pobyt w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży (uchwała).


13. Ustalenie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia – schroniskach dla osób bezdomnych (uchwała).


14. Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Mosina (zmiana uchwały).


15. Szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (zmiana uchwały).


16. Wybór metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Mosina oraz ustalenie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (zmiana uchwały).


17. Zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym (uchwała).


18. Wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz warunków i trybu składania deklaracji (zmiana uchwały).


19. Uchylenie Uchwały Nr XIV/97/19 Rady Miejskiej w Mosinie z dnia 3 września 2019 r. w sprawie utworzenia jednoosobowej spółki prawa handlowego pod firmą „Park Strzelnica” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Mosinie (projekt uchwały autorstwa radnej Małgorzaty Kaptur).

glosowanie

Mosińscy rajcy większością głosów postanowili uchylić uchwałę odwołującą spółkę Park Strzelnica.

– BASEN w Mosinie będzie wybudowany!!! Spółka basenowa nie została zlikwidowana. Dziękuję wszystkim radnym za dyskusję i głosowanie. Wybór Rady Nadzorczej dokonany i do pracy! Dołożymy wszelkich starań, żeby oczekiwania zdecydowanej większości naszych mieszkańców wreszcie się spełniły. ZA oznacza zlikwidowanie spółki i odłożenie budowy pływalni, PRZECIW oznacza utrzymanie spółki i budowę pływalni – napisał po sesji RM Burmistrz Przemysław Mieloch

20. Rekomendacja 3 członków Rady Nadzorczej „Parku Strzelnica” Sp. z o.o. (uchwała).


21. Plan pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2020 (uchwała).


22. Interpelacje i zapytania radnych.
23. Sprawy organizacyjne i bieżące Rady Miejskiej.
24. Wolne wnioski i informacje.
25. Zakończenie sesji o godzinie 23:38.

Transmisję z sesji można obejrzeć tutaj:

 

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (15)

 • JWB
  piątek, 29 lis, 2019, 12:55:25 |

  Początkowo basen miał być w wersji ekonomicznej, czyli takiej na jaką nas stać. Później wielu radnych zaprotestowało, bo wymyślili sobie różnego rodzaju „wodotryski” i cena wzrosła, według szacunków z 10 do 30 milionów złotych. Najgorsze w tym jest to, że część z radnych, która wymyśliła sobie to, co jest teraz największym problemem – czyli finansowanie próbowała teraz storpedować projekt. Moim zdaniem brzydkie działanie, w którym od samego początku bardziej chodziło o kompromitacje burmistrza niż o dobro mieszkańców. Ci radni, którzy zagłosowali teraz przeciwko budowie, której głównym powodem była zbyt wysoka cena inwestycji i jednocześnie głosowali za podwyższeniem standardu i kwoty pokazali teraz swoją prawdziwą twarz.

  • Pola
   piątek, 29 lis, 2019, 13:54:31 |

   Zdecydowanie masz rację JWB. Najpierw podnosili larum, że to tylko zwykły basen i że jeśli budować to już coś lepszego a teraz wypowiadają się o zbyt wysokich kosztach. Po prostu aż żal było patrzeć na wypowiedzi niektórych radnych, którzy chyba chorują na ciężką chorobę alzhaimera i zapomnieli już o swoich wcześniejszych wypowiedziach. Ale to już jest chyba standardowa choroba rządzących.

   • GOŚĆ
    piątek, 29 lis, 2019, 17:06:24 |

    Łatwiej tak napisać, trudniej dowieść. Raczej przeciwko uchwale byli ci sami radni, którzy wcześniej optowali za wersją bogatszą. Tutaj zaskoczenia nie było. Żeby to wiedzieć, nie wystarczy odsłuchać materiał z niektórych sesji, ale by należało zapoznać się z nagraniami z obrad komisji, poświęconych temu tematowi. Gwardia przyboczna Burmistrza trzyma się dzielnie j jak napisałem, raczej zaskoczenia nie było.

    • czytelnik
     środa, 4 gru, 2019, 15:34:05 |

     I dobrze, że się trzyma, gdyby tego nie było chyba nic nie udałoby się tutaj przegłosować. Byle zagłosować po złości i móc dowieść, że ci od burmistrza nic nie robią. To jest właśnie problem w tej gminie niestety.

 • Andrzej
  piątek, 29 lis, 2019, 15:09:43 |

  Którzy to radni? Wymień, chętnie się dowiem.

  • JWB
   sobota, 30 lis, 2019, 7:45:20 |

   Są to radni, którzy głosowali przeciw powołaniu spółki basenowej. Jak poszukasz to znajdziesz info jak wyśmiewali projekt (m.in długość basenu) co poskutkowało zwiększeniem kosztów. Oczywiście, jeśli stać nie stać nas na pływalnię z przecież można wrócić do wcześniejszych wersji, a cześć środków przeznaczyć na inne potrzeby jakich u nas dużo.

   • Andrzej
    sobota, 30 lis, 2019, 13:03:13 |

    Kojarzę, chodzi o ten 1 centymetr długości niecki basenowej tak? To jednak jest bezpieczeństwo więc moim zdaniem tematu nie ma. Myślałem, że ktoś o jakieś zjeżdżalnie i inne bajery wnioskować miał.

 • WLZ
  piątek, 29 lis, 2019, 17:33:26 |

  A że śmieciami na czym stanęło? Bo pogubiłam się słuchając.

 • 112
  niedziela, 1 gru, 2019, 22:10:12 |

  Ciekawa jest uchwała odnośnie zwalczania narkomaniipk2 ust.4 wspomaganie instytucji… Proponuje wspomóc Policje i Straż Miejska w zakupie testerów narkotykowych, żeby mogli kontrolowac tych uczniów w szkołach co moga byc pod wpływe

 • zdziwiony
  poniedziałek, 2 gru, 2019, 11:06:01 |

  Przez dwadzieścia lat wmawiano mieszkańcom, że będzie basen. A tu nagle okazuje się, że nas na niego nie stać. No proszę, a czemu wcześniej o tym nie mówiono, np przed wyborami?

  • Andrzej
   poniedziałek, 2 gru, 2019, 16:08:58 |

   Jak to nie mówił? Z tego co pamiętam p. Krzyżanowski był sceptyczny do tej inwestycji, odpowiednio to argumentując. Przegrał wybory. Wyborcy nie chcą słyszeć, że na coś Gminy nie stać, tak chyba nikt wyborów jeszcze nie wygrał. To smutne ale prawdziwe. Trzymam kciuki za budowę ale obserwując to co się dzieje w samorządzie, mam duże obawy.

   • Gość
    środa, 4 gru, 2019, 15:37:12 |

    Krzyżanowski nie wygrał dlatego, że Ryś z Mielochem rozegrali to po mistrzowsku przekazując sobie wyborców, i jak widać dzieląc się fotelem burmistrza. A szkoda, bo nic dobrego z tego nie wyszło. Chociaż do Rysia nic nie mam, bo jednak więcej się działo pozytywnych rzeczy za jego kadencji.

    • Anna
     czwartek, 5 gru, 2019, 12:12:32 |

     Krzyżanowski nie tylko dlatego przegrał wybory myślę. Mojego głosu nie zyskał, ponieważ widziałam go w sytuacjach, gdzie pokazał, jakim jest zadufanym w sobie, przekonanym o swojej wyższości człowiekiem, w dodatku zdarzyło mu się wygłaszać seksistowskie uwagi (jestem dużo młodsza od niego), a był przekonany, ze to żart. To już nie czasy na takie osoby.

 • Ronin
  poniedziałek, 2 gru, 2019, 11:12:55 |

  To nie jest tak, że nas nie stać. Po prostu kosztem basenu, nie zostana zrealizowane inne zadania. Tu chodzi radnym po prostu o to żeby dopiec burmistrzowi i tym, którzy z nim trzymają. Ot takie brudne samorządowe wojenki gdzie jak widać najbardziej cierpią mieszkańcy. A w końcu sami takich przedstawicieli sobie wybraliśmy.

 • Gość
  środa, 4 gru, 2019, 16:16:35 |

  Przedstawicieli rzeczywiście sami wybraliśmy lecz … z list ułożonych przez smakoszy konfitur samorządowych. PODOBNIE Z BURMISTRZEM.
  Dzisiaj ten ma władzę,kto układa listy wyborcze.

Skomentuj