Berdychowski Volkswagen - ID.4 Elektryczny SUV AQUANET - kranówka doda zdrówka
Ewa Kazimierska | piątek, 29 listopad, 2019 | 1 Komentarz

🍞 Zbiórka żywności

Federacja Polskich Banków Żywności to 31 Banków działających na terenie całego kraju. W Polsce 1,9 miliona ludzi żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia w niej udziału. Wolontariusze czekają na Was dzisiaj i jutro.

W praktyce oznacza to, że na miesięczne utrzymanie mają oni mniej niż 514 zł. W tym samym kraju co roku marnuje się około 9 milionów ton żywności. Polskie Banki Żywności powstały aby walczyć z tym paradoksem. W ten weekend w sklepach rusza ogólnopolska akcja zbiórki żywności. W prosty sposób, robiąc codzienne zakupy możemy wspomóc najbiedniejszych. Do koszyków stojących przy wejściu do sklepu wrzucamy żywność z długim terminem ważności, np. kaszę, makarony, cukier, kawa czy konserwy. W Mosinie akcja prowadzona jest w Tesco, Lidlu i Netto. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia w niej udziału. Wolontariusze czekają na Was dzisiaj i jutro.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.6/10 (Głosujących: 5)
Napisano przez Ewa Kazimierska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Wasze komentarze (1)

  • Dora
    piątek, 29 listopad, 2019, 13:45:15 |

    Super inicjatywa. Szkoda tylko że tak rzadko jest prowadzona. Gdyby takie kosze stały w każdy weekend to podejrzewam, że zawsze znalazła by się osoba, która coś by do niego wrzuciła. Popieram w 100%. Zaraz lecę zrobić zakupy to akurat będę mogła pomóc.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +2 (Głosujących: 2)

Skomentuj