Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Paulina Korytowska | środa, 11 wrz, 2019 |

Zostań strażakiem ochotnikiem!

OSP Puszczykowo ogłosiło nabór do swojej jednostki, skierowany głównie do mieszkańców. Zebranie odbędzie się w piątek 27 września o godzinie 18 oraz w sobotę następnego dnia o godzinie 10. Zainteresowanych zapraszamy do remizy OSP Puszczykowo zlokalizowanej przy ul. Nadwarciańskiej 11B.

Nabór do OSP Puszczykowo

W tym naborze poszukiwane są osoby w wieku od 15 do 30 lat (również kobiety!), mające docelowo brać udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych (najmłodsi przydzielani są do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych). Przyszli strażacy muszą po prostu dysponować odrobiną wolnego czasu i chęcią do tego, aby nieść pomoc innym ludziom i działać dla lokalnej społeczności.

Spotkania poprowadzą obecni członkowie OSP Puszczykowo, którzy przybliżą chętnym jaki charakter mają działania w OSP i z jakimi wyzwaniami będą musieli mierzyć się oni w przyszłości.

Jak zostać strażakiem OSP?

Aby jednak móc uczestniczyć w wyjazdach nie wystarczy sam udział w spotkaniu organizacyjnym. Należy zdać egzamin państwowy, do którego kandydat jest skrupulatnie przygotowywany. Na proces szkolenia składają się więc następujące etapy:

  1. Zapis do OSP Puszczykowo podczas I lub II zebrania.

  2. Część teoretyczna – omówienie podstawowych zagadnień pracy strażaka, zapoznanie się ze sprzętem oraz funkcjonowaniem OSP.

  3. Cześć praktyczna – realizacja teorii w praktyce.

  4. Ćwiczenia ze strażakami – współpraca z członkami podziału bojowego.

  5. „ Kurs podstawowy” – realizowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej.

  6. Egzamin państwowy – realizowany przez KM PSP.

  7. Doskonalenie umiejętności.

Na koniec warto przypomnieć, że nabór prowadzony jest w trybie ciągłym. Jedynie co jakiś czas realizowane są akcje informacyjne oraz spotkania takie jak opisanej powyżej.

Nabór OSP 2019 plakat

Napisano przez Paulina Korytowska opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Paulina Korytowska

Akwizytorka i dziennikarka Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Skomentuj