Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 15 lut, 2020 | komentarze 2

„Góry dają mi wolność”

Są ludzie, którzy w górach zdobywają szczyty wchodząc na najwyższy z nich. Są też i tacy, którzy szczyty górskie zdobywają biegając po nich. Zarówno w jednym i drugim przypadku wiąże się to z poznawaniem szczytu swoich własnych możliwości. Łukasz, nasz dzisiejszy gość, w długodystansowych biegach po górach, jak sam mówi znajduje wolność.

Ultrazakapior

Wysiłek, zmęczenie i ból, które musi wtedy pokonać wymagają od niego niezwykłej waleczności. Nie przeszkadza mu to jednak w podziwianiu piękna przyrody i w poznawaniu nowych ludzi.

Wspomnieć tu należy wywiad z września 2016 roku opublikowany na łamach naszej gazety, przeprowadzony przez Elżbietę Bylczyńską z Łukaszem, która trafnie zatytułowała go „Zakapior z Mosiny„.  W trakcie dzisiejszego wywiadu z Łukaszem, staraliśmy się ustalić jaki czynnik decyduje o tym, że człowiek może przebiec 240 km. Wydawałoby się, że może to być kwesta pieniędzy, które zapewniają odpowiednie przygotowanie i sprzęt, albo, że to bardziej kwestia predyspozycji fizycznych i kondycji, czy też ostatnie przypuszczenie dotyczyło niezwykle twardej psychiki. Odpowiedź Łukasza zaskoczyła nas wszystkich. Jeśli chcecie ją poznać, to zapraszamy do posłuchania.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Michał_Kleiber
    sobota, 15 lut, 2020, 19:24:16 |

    Sama pokora. Z rzadka nawet przerywaliśmy. Zwyczajnie mądry człowiek. O twardej głowie… polecam każdemu.

  • Piotr
    poniedziałek, 24 lut, 2020, 19:39:28 |

    Pełen podziw !!

Skomentuj